باشگاه سنگنوردی موج در تهران

سنگنوردی یا صخره نوردی یک ورزش هیجانی و چالشی می باشد که به شما حسی ورای سایر رشته ها هدیه میدهد. ترکیبی از قدرت فیزیکی و تمرکز ذهنی باعث میشود تا سنگنوردان با استفاده از قدرتی مثال زدنی، انعطاف پذیری و چابکی مسیرهای سخت را صعود کنند.

این ورزش این روزها در حال مطرح شدن هر چه بیشتر در سطح جهانی است. حضور آن در المپیک نیز باعث شد تا بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و در زمره ورزشهای قرن بیست و یکم به حساب آید.

این ورزش به نوعی از از کوهنوردی متولد گردید. در قرن ۱۹ بود که کوهنوردان شروع به صعود از کوه های آلپ کردند و رفته رفته این جریان متحول شد.

با پیشرفت تجهیزات و دانش سنگنوردی در قرن بیستم و همچنین ظهور باشگاه های سنگنوردی در نقاط مختلف جهان این امکان به وجود آمد که افراد بتوانند بهتر و راحتتر سنگنوردی کنند. دیگر برای سنگنوردی لازم نبود تا دیواره های کوهستانی بروند و حضور در باشگاه سنگنوردی کافی می نمود.

انواع سنگنوردی

این رشته ورزشی در حال حاضر دارای شاخه های گوناگونی می باشد که مهمترین آنها به شرح زیر هستند:

بولدرینگ

این سبک سنگنوردی در سنگ های کوتاه تر از ۵-۶ متری و بدون طناب انجام می گیرد. مسیرهای بولدر در سنگنوردی به عنوان پرابلم یا مساله شناخته می شوند و ورزشکار در پی آن است که با کسب مهارت و قدرت بدنی خود این مسائل را صعود کند.

سنگنوردی اسپرت

در سنگنوردی اسپرت ورزشکاران به دنبال صعود مسیرهای بلند هستند. این مسیرها رول کوبی شده و در آنها از طناب و هارنس استفاده می شود.

سنگنوردی ترد

در سنگنوردی تردیشنال یا سنتی افراد با استفاده از ابزارهای میانی مسیرهای مختلف را صعود می کنند.

صعود قرقره

در صعود قرقره سنگنورد در بالای مسیر کارگاه زده و سپس یک مسیر بلند را با استفاده از طناب و هارنس صعود خواهد کرد.

دیواره نوردی و صعودهای چند طوله

همانطور که از نامش هم پیداست، هدف صعود در اینجا صعود از دیواره های بلند در کوهستان می باشد.

لوازم مورد نیاز

برای شروع سنگنوردی شما تنها بک کفش سنگنوردی، کیسه پودر و گچ سنگنوردی نیاز دارید. اینها چیزهایی هستند که با استفاده از آن می توانید در سالن سنگنوردی تمرینات خود را شروع کنید. در ادامه و پس از چند ماه می توانید با خرید لوازمی مانند طناب سنگنوردی، هارنس، کوییک دراو و … سنگنوردی در مسیرهای اسپرت و بلند را بیازمایید.

باشگاه صخره نوردی

باشگاه سنگنوردی موج در تهران

باشگاه سنگنوردی موج در شهر تهران با دیواره بولدر و تشک های استاندارد، سیستم های تمرینی کمپوس برد و هنگ بورد و همچنین به کارگیری مربیان با تجربه در رشته سنگنوردی در خدمت ورزشکاران علاقمند به این رشته ورزشی می باشد.

شما در باشگاه موج به علاوه دیواره سنگنوردی به تجهیزات دیگر ورزشی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت، اسپینینگ و ست کامل تمرین با وزنه نیز دسترسی دارید.

مسیر

موقعیت مکانی شما:

باشگاه ورزشی موج

فرمانیه غربی، خیابان جباریان، کوچه مسجدی، کوچه عظیمی، پ ۱۸
تهران
تلفن : ۰۲۱۲۲۲۱۴۵۵۸
باشگاه ورزشی موج
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button