آمادگی جسمانیآموزش حرکاتبدنسازیتناسب اندام

راهنمای انواع شنا سوئدی [۸ نوع شنا قدرتی]

زمانی که نام شنا سوئدی را می شنویم اغلب همه به مدل معمول که همه می زنند فکر می کنند. با اینکه مدل کلاسیک شنا مفید می باشد ، اما انواع دیگری از این حرکت هم هستند که می توانند بر قسمت های مختلف تاثیر خوبی بگذارند.

آشنا شدن با انواع حرکت شنا سوئدی می تواند به استفاده بهتر از این حرکت خوب برای شما منجر شود.

انواع شنا سوئدی

دقت داشته باشید که قبل از انجام حرکات شنا حتما گرم کنید. گرم کردن آرنج و شانه ها فراموش نشود.

شنا نظامی

در اینجا فاصله دست ها از همدیگر سی سانتی متر می باشد. دست ها در زیر شانه قرار گرفته و بازو ها صاف هستند.

نوشته های مشابه
باشگاه ورزشی موج
شنا سوئدی نظامی

این حرکت باعث تقویت سینه ، شانه ، پشت بازو ، عضلات مرکزی و کمر می شود.

شنا سوئدی دست باز

فاصله دست ها در این حالت حدود ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر از هم می باشد. تمرکز بیشتر این حرکت بر روی عضلات سینه می باشد.

شنا سوئدی

شنا مثلث یا الماس

برای انجام این حرکت باید حالت پلانک به خود بگیرید. سپس دست ها رو به هم باشند. به طوری که زاویه بین دست ها ۴۵ درجه بوده و یک مثلث تشکیل دهند. آرنج ها را نزدیک بدن نگاه دارید. بیشتر تاثیر این حرکت بر روی عضلات پشت بازو میباشد.

باشگاه بدنسازی فرمانیه
شنا مثلثی یا الماس

شنا کلنگی یا چکشی Pike Push-Up

حالت ۸ فارسی به خود می گیرید. یعنی باید باسن بالا باشد. دستها روی زمین و پاها هم روی زمین قرار گیرند. در این حالت رو به پایین شنا می زنید. یک حرکت عالی برای تقویت سرشانه ها و ترکیبی.

شنا سوئدی
شنا سوئدی کلنگی با تمرکز بیشتر روی شانه ها

شنا سوئدی هندو

این حرکت مانند سجده کردن هندوها می باشد. در حالت هشت فارسی قرار می گیرید. سپس از حالت هشت یک شنا میزنید. و سپس به حالت کبری در می آیید. یک حرکت ترکیبی خوب که به علاوه تقویت عضلات باعث بهتر شدن کارکرد انعطاف پذیری هم می شود.

شنا سوئدی
حرکت هندو

شنا دست عقب-جلو

این حالت شبیه به حرکت استاندارد می باشد. فاصله دست ها حدود ۵۰ سانتی متر می باشد. یک دست در کنار بدن یک دست در زیر شانه قرار گرفته و شنا می زنید. در انجام این تمرین عضلات مرکزی بیشتری دخیل می شوند. به همین دلیل برای افزایش تعادل بدن مناسب می باشد. باید به نوبت موقعیت دستها تغییر یابد.

شنای ابوالهول!

حالت مجسمه ابوالهول را احتمالا در مصر دیده اید. باید به همان حالت شنا بزنید. این حرکت تمرکز زیادی بر عضلات پشت بازو دارد. و البته حرکت به نسبه پیشرفته ای هم هست.

شنا سوئدی - باشگاه ورزشی موج
شنا سوئدی ابوالهول

شنا سوئدی پابالا

همان شنا سوئدی معمول می باشد. اما در اینجا باید پا را روی یک سکو یا صندلی تا تخته ورزش قرار دهید. تمرکز این حرکت بیشتر روی عضلات بالای سینه و قسمت جلوی سرشانه هست.

شنا سوئدی
۴.۲/۵ - (۳۵ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button