آمادگی جسمانیبدنسازی

باشگاه ورزشی

رفتن به یک باشگاه ورزشی شاید کار راحتی باشد. اما نتیجه گرفتن از رفتن به یک باشگاه ورزشی چیز دیگری است. خود باشگاه رفتن هدف نهایی ما نیست. اگر از اول بدانیم چه می خواهیم حتما بهتر عمل خواهیم کرد. در اینجا شما را با مجموعه ای از نکات درباره باشگاه ورزشی آشنا می کنیم.

باشگاه ورزشی

انتخاب ورزش

گام اول در اینجا انتخاب ورزش مناسب حال شما می باشد. بدنسازی ، رزمی ، تنیس و سنگنوردی … ورزشهای زیادی هستند که می توانید انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم اول لیستی از ورزشهای مورد علاقه تان داشته باشید. سپس سایر شرایط خود و هدفتان از ورزش را در کنار آن قرار دهید. پنج مورد ابتدایی را امتحان کنید.

پیشنهاد می کنیم هر ورزش را سه بار امتحان کنید. در مرتبه اول لذت می برید اما درست درک نمی کنید، چون ورزش جدید است. در مرحله دوم، جدید بودنی در کار نیست. در مرحله سوم تقریبا دستتان آمده است که چه باید کرد. حالا دیگر وقت انتخاب کردن است.

با باشگاه ورزشی موج همراه باشید.

انتخاب باشگاه ورزشی

انتخاب باشگاه می تواند مسیر ورزشی و تندرستی شما و همچنین کل زندگی تان را تغییر دهد. چند عامل مهم در انتخاب باشگاه می توانند تاثیر داشته باشند. مطمئن باشید که سبک سنگین کافی را انجام بدهید.

نوشته های مشابه

جو باشگاه

باور کنید که جو باشگاه از اهمیت زیادی برخوردار است. به شخصه به عنوان یک ورزشکار ترجیح می دهم که دو جلسه در هفته در یک باشگاه با جو خوب تمرین کنم یا اینکه ۴ جلسه به باشگاهی بروم که جو چندان خوبی ندارد. دوستانه بودن رفتار مسئولین باشگاه اهمیت زیادی در رفتار سایرین هم دارد. در یک جو خوب می توان یک تمرین خوب انجام داد. باشگاه ورزشی انتخاب کنید که جو خوبی دارد.

باشگاه ورزشی

دسترسی

از جو که بگذریم مهمترین عامل برای انتخاب باشگاه دسترسی به آن می باشد. هر چه نزدیک تر بهتر. این روزها شهر پر از ترافیک است. هزینه های رفت و آمد هم سر به فلک می زند. بهتر است باشگاه ورزشی انتخاب کنید که نزدیک منزل یا محل کار یا در مسیرتان قرار گرفته باشد. توصیه می کنیم یک ساک ورزشی کوچک با هر چیزی که لازم دارید با خود داشته باشید. اینطوری هر زمانی که فرصت داشتید به باشگاه مراجعه خواهید کرد. هوشمندانه زندگی کنید.

مربی

مربیان راهنماهای ما در ورزش هستند. باشگاهی انتخاب کنید که زیر نظر مربیان خوب و دلسوز اداره شود. دلسوزی و همدلی مربی باعث انگیزه گرفتن شما و سایرین می شود. بعلاوه مربی باید دانش کافی برای راهنمایی شما را داشته باشد. روش کار مربی را بررسی کنید. ببینید که خود به عنوان یک ورزشکار چطور عمل کرده است. همچنین ببینید که نسبت به سایر شاگردانش چطور عمل می کند.

تجهیزات

نه کم نه زیاد. تجهیزات باید به اندازه کافی و قابل استفاده باشند. تجهیزات و لوازم ابزار رسیدن به هدف هستند. دستگاههای هوازی و وزنه ها را مد نظر داشته باشید تا مرتب باشند. معمولا یک باشگاه خوب برای هر عضله چند دستگاه دارد. در باشگاه ورزشی رزمی ضخامت تشک باید استاندارد باشد تا در موقع زمین خوردن ورزشکار آسیب نبیند.

نظافت

نظافت اهمیت بسیار زیادی دارد. به نظافت سالن ورزشی اهمیت دهید. خودتان هم به حفظ آن کمک کنید. باشگاه ورزشی را انتخاب کنید که نظافت آن دایما حفظ شود. این کار تاثیر زیادی بر کیفیت تمرین شما دارد.

باشگاه ورزشی موج

در باشگاه ورزشی

الان از دو مرحله عبور کرده اید. ابتدا ورزش مورد علاقه تان و پس از آن باشگاه ورزشی را هم انتخاب کرده اید. حالا باید وارد عمل شوید. انتخاب های درست در مراحل قبلی تاثیر زیادی در نتیجه گیری از این مرحله دارند. در ادامه مطلب نکاتی را برای شما بازگو می کنیم که با وجود سادگی بسیار راهگشا هستند.

یک برنامه

در گام اول ورود به باشگاه ورزشی به دنبال یک برنامه باشید. با برنامه تمرین کردن مثل سفر رفتن با نقشه است. این نقشه راه است که شما را به منزل مقصود می رساند. تلاش کنید که برنامه تان را مو به مو اجرا نمایید. اجرای درست برنامه باعث می شود که با نقاط ضعف خودتان روبه رو شوید.

پله پله به سمت جلو

به هیچ عنوان با شدت بالا شروع به تمرین نکنید. در روزهای اول حضور در باشگاه ورزشی ما انگیزه زیادی داریم و این انگیزه زیاد باعث میشود که فشار زیادی بیاوریم. این کار چند عیب دارد. اول اینکه با اصل اضافه بار در ورزش در تضاد است. بدن در اثر این فشار زیادی به جای ساخته شدن بیشتر فرسوده می شود. بعد اینکه فشار زیادی احتمال آسیب دیدن مفاصل ، قلب و سایر قسمت های بدن را به شدت بالا می برد. پس صبور باشید. پله پله و قدم به قدم بر حجم یا شدت تمرین اضافه کنید.

بپرسید

خجالت نکشید. سوال کنید. نحوه صحیح انجام حرکات را بپرسید. در باشگاه ورزشی به دنبال یادگیری درست انجام ورزش باید باشید. از مربی و از ورزشکاران با سابقه سوال کنید. مطمئن باشید که آنها با روی باز شما را راهنمایی خواهند کرد.

گرسنه به باشگاه ورزشی نروید

منظورمان این نبود که نفستان بیرون نیاید. باید بین وعده غذایی تا تمرین دو سه ساعت فاصله بیاندازید. اما قبل از تمرین چیزی بخورید. چند بیسکوییت یا یک موز. مقداری مواد قندی به بدنتان برسانید. این کار باعث کیفیت بیشتر تمرین می شود.

گرم کردن فراموش نشود

به هیچ عنوان گرم کردن در اول تمرین را فراموش نکنید. در ابتدا چند دقیقه ای ضربان خود را بالا ببرید. پس از آن نرمش و کشش انجام دهید. پیشنهاد می کنیم حداقل بیست دقیقه به این کار اختصاص دهید. در این صورت می توانید از بقیه تمرین لذت ببرید. گرم نکردن یعنی آسیب ، یعنی تمرین بی فایده . باشگاه ورزشی بدون گرم کردن یعنی هیچ.

اجتماعی باشید

با دیگران ارتباط برقرار کنید. ورزشکاران دوستان خوبی برای شما خواهند بود. این کار یک کلک ساده هم می تواند باشد. زمانی که چند دوست در باشگاه ورزشی دارید به خاطر آنها هم که شده به باشگاه می روید. اما حواستان باشد که از تمرین جانمانید. همچنین باعث به هم ریختن تمرین دیگران نشوید. دوستی به جای خود، ورزش هم به جای خود.

بایگانی

نترسید. منظورم بایگانی ادارات دولتی نبود. برای خودتان یک بایگانی درست کنید. در یک دفترچه یا در گوشی موبایلتان یادداشت کنید. وزنتان را بنویسید. سایزتان را بنویسید. درجه صعودتان را یادداشت کنید. وزنه هایی که زده اید… این کار باعث می شود بتوانید مقایسه کنید. همچنین با دیدن تغییرات انگیزه شما بیشتر می شود. پس از بایگانی نترسید و آنرا انجام دهید. با باشگاه ورزشی موج همراه باشید.

پس از تمرین

پس از تمرین حتما سرد کنید. به آهستگی چند حرکت کشش انجام دهید. یا چند دقیقه هوازی سبک انجام دهید تا بدنتان به حالت قبلی بازگردد. یک ساعت پس از تمرین تغذیه فراموش نشود. در اینجاست که به بدنتان باید پروتیین کافی را برسانید تا خود را قوی کند.

نظم و انضباط می تواند راه شما برای تغییر آیندتان باشد.

با باشگاه ورزشی موج همراه باشید.

موج کوه

چطور بود؟

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button