آمادگی جسمانیبدنسازیتناسب اندام
موضوعات داغ

۹ فایده ۳۰ دقیقه ورزش روزانه

یکی از بهترین راهها برای ورزش کردن انجام روزانه آن است. این کار باعث می شود بدن شما به ریتم روزانه عادت کند و می توانید تنوع بیشتری نیز داشته باشید. از این گذشته ۳۰ دقیقه در روز مقدار زمانی نیست که با سایر امور روزانه تان لطمه وارد کند. در ادامه به ۹ مورد از فواید ۳۰ دقیقه ورزش روزانه اشاره خواهیم کرد:

۱٫ سلامت قلب

۳۰ دقیقه ورزش روزانه باعث می شود سلامت قلبی به طور به سزایی افزایش یابد. یکی از تحقیقات به عمل آمده در این رابطه نشان داد کسانی که ورزش می کنند، یک چهاردم کسانی که ورزش نمی کردند در معرض بیماری های قلبی در اثر کووید-۱۹ بودند.

۲٫ کاهش وزن

حتی نیم ساعت تمرین روزانه نیز می تواند به شما در کاهش وزن کمک چشم گیری کند. این مدت زمان دویدن باعث می شود حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ کالری بسوزانید. کافیست با همین مقدار افزایش کالری سوزی بتوانید رژیم غذایی خود را حفظ کنید در نتیجه هر ۲۰ روز ۱ کیلوگرم کاهش وزن خواهید داشت.

۳٫ کاهش استرس

ورزش روزانه باعث می افزایش هورمون نوراپی نفرین در بدن شما می شود. این ماده شیمیایی می تواند پاسخ مغز را به استرس و موقعیت های استرس زا تعدیل نماید که بخش مهمی از مدیریت استرس را تشکیل خواهد داد. اگر روز سختی را پشت سر گذاشتید حتما این ۳۰ دقیقه ورزش را داشته باشید. اگر شغل پر استرسی دارید، بهتر است با تمرین صبحگاهی شروع کنید تا بتوانید در طول روز عملکرد بهتری داشته باشید.

۴٫ بهبود خلق و خو

می توانید یک جلسه تمرین اینتروال را برای ورزش روزانه داشته باشید. این به شما کمک می کند که مواد شیمیایی در مغزتان آزاد شود که باعث احساس شادی و آرامش بیشترتان خواهد شد. به علاوه اینکه اندروفین ترشح شده باعث احساس سرخوشی شما می گردد.

۵٫ افزایش سطح انرژی

رساندن اکسیژن به قسمت های مختلف بدن باعث می شود بافت ها و قسمتهای مختلف بیدار شوند. نتیجه آن هم آزاد شدن انرژی در بدن خواهد بود. یک تاثیر دیگر آن هم شروع فرآیند چربی سوزی است که انرژی بیشتری به بدن شما منتقل می کند.

۶٫ بهبود حافظه

تحقیقات نشان داده است که ۲۸ دقیقه تمرین هوازی متوسط می تواند اکسیژن رسانی به مغز را تا ۴ برابر بیشتر کند. از سوی دیگر ورزش روزانه باعث افزایش تولید سلولهای هیپوکامپ می شود که مسئول حافظه و یادگیری هستند.

۷٫ افزایش بهره وری

تنها کافیست نیم ساعت پیاده روی پس از ناهار به برنامه روزانه خود اضافه کنید تا از رخوت بعد از ظهر نجات یابید. در این صورت ادامه روز نیز برای شما مفید خواهد بود و می توانید بهره برداری بیشتری از ساعات باقیمانده داشته باشید. پشت میز ماندن برای مدت طولانی باعث آسیب های مزمن در بلند مدت می گردد.

۸٫ افزایش خلاقیت

گاها دور شدن از فضای کار ذهن را آزاد می کند و آزاد شدن ذهن به پیدا کردن راه حل های بدیع می انجامد. پس اگر کارتان جایی گیر کرده کمی ورزش احتمالا چاره شما خواهد بود. شارژ مجدد برای ادامه فعالیت باعث می شود خلاقیتتان رشد کند.

۹٫ افزایش اعتماد به نفس

آیا تا به حال فرد بی انرژی و دارای اعتماد به نفسی دیده اید؟ این یکی از محالات است. انسان بی انرژی توانایی مقابله با مسائل را ندارد و به راحتی جلوی سختی های مختلف تسلیم می شود. شاید تفاوت بین موفقیت و شکست برای شما تنها نیم ساعت ورزش روزانه باشد، پس بهتر است از الان شروع کنید.

۳.۷/۵ - (۳ امتیاز)

mojclub

باشگاه ورزشی موج تناسب اندام ، آمادگی جسمانی ، بدنسازی ، سنگنوردی مشاوره تخصصی ورزشی از نونهالان تا قهرمانی تلفن : 22214558

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
خرید انواع لوازم کوهنوردی اورجینالاین فرصت رو از دست نده!

فرصت خرید انواع لوازم کوهنوردی و سنگنوردی اورجینال با بهترین قیمت را در فروشگاه موج کوه از دست ندهید!

Call Now Button