Uncategorizedآمادگی جسمانیتناسب اندام

ورزشهای هوازی برای لاغری شکم

اهمیت ورزشهای هوازی برای لاغری شکم را به هیچ عنوان دست کم نگیرید. یک راه عالی برای رسیدن به تناسب اندام و شکم شش تکه در کنار تمرینات قدرتی انجام ورزشهای هوازی است. تمرینات هوازی با افزایش کالری سوزی بدن به شما کمک خواهد کرد تا چربی بدنتان را کم کرده و به اندامی زیبا دست یابید. در ادامه به توضیحات بیشتری در این رابطه می پردازیم.

ورزشهای هوازی برای لاغری شکم

به گفته webmd اولین قدم برای سوزاندن چربی های اضافی شامل حداقل ۳۰ دقیقه ورزش هوازی یا کاردیو در برنامه روزانه شماست. مطالعات نشان میدهد که انجام ورزشهای برای لاغری شکم و کم کردن چربی ها مفید هستند. برخی از بهترین تمرینات در این زمینه به شرح زیر می باشند:

 • پیاده روی، به خصوص با سرعت بالا
 • دویدن
 • دوچرخه سواری
 • شنا کردن
 • دوچرخه ثابت
 • کلاسهای ایروبیک گروهی
 • طناب زدن

هنگام انتخاب فعالیت هوازی، ورزشی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید. با این روش انگیزه شما بیشتر می شود و برنامه تمرینی خود را بی وقفه انجام خواهید داد.

HIIT یا تمرینات اینتروال

تمرینات اینتروال با ترکیب تناوبی تمرینات پرشدت و آسان هستند. تحقیقات نشان می دهد که این نوع تمرین به کاهش چربی های شکمی و کنترل وزن کمک می کند.

به طور معمول یک روند HIIT شامل یک فشار(مثلا ۳۰ ثانیه تمرین با شدت بالا) و یک استراحت ( به میزان مدت زمانی که فشار آوردید.) می شود. توالی چند تکرار بیشتر مزیت را ایجاد خواهد کرد. از روشهای زیر می توانید برای انجام تمرین اینتروال استفاده کنید:

 • زانوبلند: ۳۰ ثانیه زانوبلند بزنید و سپس ۳۰ ثانیه راه بروید. ۳ تا ۵ ست انجام دهید.
 • جامپ اسکات: مانند زانو بلند.
 • دویدن: ۸۰۰ متر با فشار ۹۰% بدوید و سپس به اندازه همان زمان قدم بزنید…
 • شنا: صد متر با سرعت شنا کرده و سپس به همان مدت استراحت کنید. ۴ تا ۱۰ ست این تمرین را انجام دهید.
ورزشهای هوازی برای لاغری شکم

ورزشهای شکم

توجه داشته باشید که انجام ورزشهای هوازی برای لاغری شکم باید با تمرینات ویژه عضلات این قسمت بدن همراه شوند تا به عضلات قوی و شکمی خوش فرم دست یابید. این تمرینات برای زن و مرد در هر سنی مفید هستند. حداقل دو جلسه در هفته و هر جلسه ۱۵ دقیقه به این تمرینات اختصاص دهید. بین هر ست نیز ۳۰ ثانیه استراحت در نظر بگیرید. حرکات ورزشی زیر را در نظر داشته باشید:

تمرین با وزنه

در کنار ورزشهای هوازی برای لاغری شکم و حرکات ویژه عضلات شکم و پهلو، تمرین با وزنه را نیز بگنجانید. این تمرینات باعث چربی سوزی بیشتر، بالا رفتن سطح هورمن ها و تناسب اندام بهتر میشوند. توصیه ما این است که دو جلسه در هفته تمرینات فول بادی را در برنامه خود داشته باشید. انجام حرکاتی مانند اسکات ، پرس سینه، پرس سرشانه…می توانند در برنامه شما جا بگیرند.

در جمع بندی باید گفت که از فشار زیاد شروع نکنید. به تدریج و به آرامی به فشار تمرین اضافه کنید. در کنار موارد فوق داشتن یک رژیم غذایی مناسب به شما در رسیدن به هدفتان کمک خواهد کرد. کارشناسان ما در بخش مشاوره برنامه تمرینی در کنار شما خواهند بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button