Uncategorizedآموزش حرکاتبدنسازی

راهنمای ورزش صورت (معرفی ۴ راه برای صورت زیباتر)

وقتی از ماهیچه ها صحبت می کنیم ، مردم بلافاصله به دوسربازو ، چهار سر ، سینه ها و سایر اهداف مشترک در ورزشگاه فکر می کنند. با این حال ، صورت ما نیز از عضلات پوشیده شده است ، که مسئول همه چیز از پلک زدن چشم ها و تغییر حالت ما تا جویدن غذا و سوت زدن و… است. با توجه به اینکه ما در طول روز از ماهیچه های صورت خود استفاده می کنیم ، چرا این ماهیچه ها تغییر شکل پیدا نمی کنند؟ آیا همه ما نباید بعد از یک عمر جویدن سه وعده غذا در روز با ماهیچه های خوش فرم تر روبه رو باشیم؟علت افتادن ماهیچه های صورت در واقع عدم تمرین در جهت سفت شدن آن هاست،برای کسانی که پوست شل دارند انجام تمرینات بسیار کمک کننده در حفظ جوانی می باشد. در این مقاله به معرفی ۴ ورزش صورت خواهیم پرداخت که باعث زیبایی و جوانی چهره شما میشوند:

چگونه ورزش صورت تاثیر می گذارد

به نقل ازscienceabc حتی اگر بدن شما بسیار مستعد در ورزش باشد و بتوانید به راحتی بعد از چند هفته تمرین اختصاصی ، حجم عضلات خود را افزایش دهید ، هرکسی باز هم محدودیتی دارد. هیچ عضله ای در بدن انسان وجود ندارد که بتواند به طور نامحدود رشد کند. دلیل اصلی این امر میوستاتین است ، یک ترکیب مهاری که به عنوان یک کنترل کننده برای رشد ماهیچه ها در بدن عمل می کند. بر اساس توده عضلانی ما ، ماهیچه های اسکلتی و قلبی را تنظیم می کند. در برخی از محافل بدنسازی و آمادگی جسمانی ، اعتقاد بر این است که افزایش مصرف اسید آمینه شما می تواند تا حدودی اثرات میوستاتین را کاهش دهد و باعث افزایش بیشتر شود ، اما نتایج این روش هنوز به طور قطعی اثبات نشده است.

به طور خلاصه ، فعالیت بدنی و رژیم ورزشی ما رشد ماهیچه های ما را به همراه تأثیر هورمون هایی مانند تستوسترون و IGF-1 (فاکتور رشد انسولین) و برخی عوامل ژنتیکی تعیین می کند.

افزایش حجم ماهیچه های صورت

با توجه به آنچه در حال حاضر در مورد ماهیچه های صورت می دانیم ، یک چیز بلافاصله روشن می شود … ما ممکن است از عضلات صورت خود به طور مداوم استفاده کنیم ، اما لزوماً به آنها فشار وارد نمی کنیم. وقتی می روید و در باشگاه بدنسازی وزنه می زنید تا عضله دو سر باز شود ، فشار ناشی از اضافه وزن است که منجر به تغییر و رشد عضله می شوداما روشهای بسیار کمی برای افزایش “وزنی” که توسط ماهیچه های صورت در حال حرکت است هنگام لبخند زدن ، جویدن ، پلک زدن و اخم کردن وجود دارد. بدون این وزن اضافی ، هیچ فشارمشددی به ماهیچه ها وارد نمی شود و بنابراین رشد مجدد ماهیچه ها وجود ندارد. افزایش ماهیچه های جدید یک فرایند تدریجی است که به نظم و تکرار آن بستگی دارد.

غالب اوقات بزرگتر یا کوچکتر شدن صورت بدلیل افزایش چربی در بدن و بالتبع چاقی و لاغری است که تغییر سایز صورت را در پی دارد اما چگونه با افزایش ماهیچه های صورت می توان صورت را خوش فرم ترکرد یا با جلوگیری از شل شدن آن ها جوانتر به نظر رسید؟

موارد قابل توجهی وجود دارد که در آن ماهیچه های صورت می توانند رشد کنند و در نتیجه ظاهر کامل تر یا بزرگتر صورت ایجاد می شود.

حدود ۵۷ عضله در سراسر صورت و گردن وجود دارد – ماهیچه هایی که احتمالاً در حین تمرینات روزانه از آنها غفلت می کنید.

می بینید که بعد از تمرین صدها عضله دیگر از گردن به پایین ، چه اتفاقی برای بدن شما می افتد ، پس چرا عضلات صورت خود را به کار نیندازید؟ ورزش صورت باعث می شود استخوان فک برجسته تر شود ، استخوان گونه ها تقویت شود و چربی های اضافی صورت شما جدا شود .به گفته.mensjournal علاوه ، این برای جوانتر به نظر رسیدن کلیدی است. در واقع پوست شما از ۲۵ سالگی شروع به خراب شدن می کند، بنابراین عدم کارکردن این ماهیچه ها باعث آتروفی آنها می شود و صورت شما به معنای واقعی کلمه به زمین می افتد.

ورزش صورت

ورزش برای عضله سازی صورت

از آنجا که ماهیچه های صورت بسیار کوچک هستند ، سریعتر پاسخ می دهند-بنابراین ورزش صورت را با رژیم غذایی مناسب ، رژیم مراقبت از پوست و یک برنامه تمرینی کامل بدن مخلوط کنید و در زمان کوتاهی به اوج زیبایی ظاهری برسید. در کمتر از یک ماه.

نکته اول زبان نقطه تمرکز شماست که همه کارها را برای کمک به کارکردن صورت شما انجام می دهد – مانند ماهیچه شکم شما. تمرینات آن را به مدت ۵-۱۰ دقیقه در روز ، ۳-۵ بار در هفته امتحان کنید.

فشار زبان

دستورالعمل: زبان خود را روی سقف دهان خود ، درست پشت دندان های خود قرار دهید. سپس با فشردن محکم زبان ، فشار را افزایش دهید تا سقف دهان کاملاً بسته شود و شروع به تولید صداها “mh mh mh mh” کنید. ایجاد صدای همهمه/ارتعاشی هنگام انجام این تمرینات برای چهره بسیار مهم است زیرا به عضلات کمک می کند. این حالت مانع افتادگی زیر چانه می شود.

مدت زمان: ۳ ست ۱۰ تایی ، استراحت ، سپس ۳ ست دیگر ۱۰ تایی

فشار چشم

دستورالعمل: لب های خود را به سمت پایین بکشید تا صورت شما سفت شود (مانند شخصیت جیغ) ، سپس لب های خود را به راست بکشید و یک چشم بسته را برای یک ثانیه (به صورت ضربان دار) ده بار فشار دهید. این کار را با چشم مخالف تکرار کنید.

عضلات درگیر: ماهیچه ای که چشم شما را احاطه کرده است. هنگام سفت کردن چشم ها ، پوست را می کشید ، اما آن را چروک نمی کنید.

مدت زمان: ۳ ست ۱۰ تایی ، استراحت ، سپس ۳ ست دیگر ۱۰ تایی

لیفت ابرو

دستورالعمل: با دستان خود به شکل یک علامت صلح بسته ، ناخن های انگشت خود را (نه نوک انگشتان) خود را روی هر ابرو قرار دهید و فشار دهید تا ابروهای چشم خود را به سمت پایین فشار دهید. سپس ، در حالی که آن پوست را به سمت پایین فشار می دهید ، ابروهای خود را به آرامی به بالا و پایین فشار دهید و این کار را تکرار کنید.

ماهیچه ها ی درگیر: در اینجا ، شما وزنه ای (فشار ناخن های انگشتان خود) ایجاد می کنید تا چشم ها را بلند کرده و عضله پیشانی خود را بسازید.این دسته از تمرینات ورزش صورت می تواند جایگزین بوتاکس باشد.

مدت زمان: ۳ ست ۱۰ تایی ، استراحت ، سپس ۳ ست دیگر ۱۰ تایی

تمرین OO-EE

دستورالعمل: دهان خود را باز کرده و لب های خود را در هم بچسبانید بدون اینکه دندان های شما لمس یا نشان داده شوند ، سپس در حرکات اغراق آمیز “OO، EE” را بگویید. .

ماهیچه های درگیر: این کار ماهیچه های اطراف دهان ، کناره های لب و بین بینی و لب فوقانی را هدف قرار می دهد.

مدت زمان: ۳ ست ۱۰ تایی

۵/۵ - (۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button