آمادگی جسمانی

دویدن روی تردمیل چقدر کالری می سوزاند؟

بسیاری از افراد از تردمیل برای سوزاندن کالری، کمک به اهداف کاهش وزن و حمایت از تناسب اندام قلبی استفاده می کنند. اما روش شما برای تخمین کالری سوزانده شده روی تردمیل چقدر دقیق است؟ آیا می توانید به نمایشگر تردمیل اعتماد کنید؟

هنگام ردیابی کالری سوزانده شده در طول تمرین روی تردمیل، عوامل زیادی باید در نظر گرفته شود، از جمله سن، وزن بدن و شدت و سرعت ورزش.

راه رفتن روی تردمیل با سرعت ۵٫۵ کیلومتر در ساعت (سرعت تند) اگر ۷۰ وزن دارید، حدود ۲۵۸ کالری در ساعت می سوزاند. دویدن روی تردمیل با سرعت ۹٫۶ کیلومتر در ساعت تقریباً ۶۸۰ کالری در ساعت می سوزاند.

عوامل موثر بر کالری سوزی

درک تمام عناصری که می توانند بر میزان کالری شما تأثیر بگذارند، اولین گام برای تخمین عدد نهایی “کالری سوزانده شده” در پایان تمرین است. در حالی که داشبورد تردمیل ممکن است کل کالری سوزی را نشان دهد، مهم است که توجه داشته باشید که این عدد تقریبی می باشد.

هر فرد متفاوت است و عوامل متعددی در مورد میزان کالری سوزی بدن در حین ورزش و زمان استراحت نقش دارند.

بهره وری

هرچه حرکت شما نرمتر باشد و در آن تمرین بیشتری داشته باشید، کالری کمتری در یک فاصله معین می سوزانید. برخی از سرعت ها برای بدن شما طبیعی تر و کارآمدتر هستند و این از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در سرعت های بالاتر، دویدن می تواند کارآمدتر از راه رفتن سریع یا استفاده از تکنیک پیاده روی مسابقه ای باشد.

شدت ورزش

هرچه قلب و ریه های شما سخت تر کار کنند، کالری بیشتری می سوزانید. شدت ورزش را می توان با ضربان قلب یا نبض اندازه گیری کرد. همچنین می‌توانید از مقیاس تلاش درک شده (RPE) استفاده کنید – یک روش ساده برای تعیین یک عدد به میزان سختی که احساس می‌کنید در حال تمرین هستید.

نگه داشتن نرده ها

اگر هنگام راه رفتن یا دویدن روی تردمیل نرده ها را نگه دارید، احتمالاً کالری کمتری خواهید سوزاند. کالری‌سنج‌های تردمیل برای نگه‌داشتن نرده‌ها به حساب نمی‌آیند، بنابراین اگر ریل‌ها را در دست بگیرید، کالری کمتری خواهید سوزاند. به طور کلی بهتر است از نرده ها نگیرید.

تردمیل های موتوردار

کالری سوزانده شده در هر کیلومتر روی تردمیل در مقایسه با راه رفتن یا دویدن در فضای باز کمتر است. تفاوت در کالری سوزی را می توان با داشتن حداقل یک درصد شیب روی تردمیل جبران کرد.

تنظیمات سرعت و شیب

اگر مسافت یکسانی را در مدت زمان کوتاه تری طی کنید، به دلیل شدت بیشتر، کالری بیشتری می سوزانید. و هنگامی که با شدت بالاتر تمرین می کنید، کالری بیشتری را برای مدت طولانی تری پس از ورزش می سوزانید.

پیاده روی یا دویدن در سربالایی کالری بیشتری نسبت به سرازیری یا روی سطح صاف می سوزاند. بسته به شیب تردمیل خود، ۳ تا ۵ کالری اضافی در دقیقه نسبت به حالت بدون شیب می سوزانید.

وزن بدن

ماهیچه های شما باید کالری مصرف کنند تا توده بدن شما را در طول یک مایل یا کیلومتر حرکت دهند. وزن بدن مهمترین عامل است. هر چه وزن شما بیشتر باشد، کالری بیشتری در هر مایل یا کیلومتر می سوزانید.

سن

با افزایش سن، کالری دریافتی روزانه شما به طور طبیعی کاهش می یابد. سوخت و ساز بدن شما نیز به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد، به این معنی که هر چه جوان تر باشید، کالری بیشتری در طول روز، هم در حین ورزش و هم در زمان استراحت، می سوزانید. سن در محاسبه کالری سوزانده شده بر روی تردمیل بسیار مهم است، زیرا هر چه جوان تر باشید، احتمال سوزاندن کالری بیشتری نیز بیشتر می شود.

جنسیت

جنسیت شما همچنین در تعداد کالری که در طول جلسه تردمیل می سوزانید نقش دارد. تحقیقات علمی نشان داده است که مردان و زنان با سرعت‌های متفاوت کالری می‌سوزانند که در درجه اول به دلیل ترکیب بدنی می باشد. مردان ماهیچه‌های بیشتری نسبت به چربی به طور کلی دارند، به این معنی که کالری بیشتری در طول تمرین و در حالت استراحت می‌سوزانند.

تخمین میزان کالری مصرفی

بسیاری از تردمیل ها دارای نمایشگر کالری هستند. می توانید با وارد کردن وزن خود (از جمله لباس و کفش) دقت آن را افزایش دهید. به یاد داشته باشید، هر چه وزن بیشتر باشد، کالری بیشتری سوزانده می شود. اگر دستگاه وزن نپرسد، اطلاعات کالری که نمایش می دهد به احتمال زیاد نادرست خواهد بود.

مانیتور ضربان قلب

مانیتور ضربان قلب یا ردیاب تناسب اندام، همراه با اطلاعات دقیق وزن و سرعت، باید بهترین تخمین از کالری سوزانده شده توسط تردمیل را ارائه دهد. استفاده از مانیتور ضربان قلب با بند قفسه سینه متصل به تردمیل، شدت ورزش را در تخمین کالری تعیین می کند. برخی از تردمیل ها حتی می توانند با نمایشگرهای بی سیم ضربان قلب همگام شوند.

به خاطر داشته باشید که روش های مختلفی برای اندازه گیری ضربان قلب وجود دارد و برخی از آنها دقیق تر از بقیه هستند. مانیتورهای ضربان قلب با بند قفسه سینه معمولا دقیق‌ترین هستند. مانیتورهای مچ‌بند نیز می‌توانند دقیق باشند، اگرچه دقت آنها می‌تواند به نحوه استفاده از مچ بند بستگی داشته باشد. روش‌های دیگر، مانند گرفتن تجهیزات ورزشی یا گیره انگشت، ممکن است دقت کمتری داشته باشند.

می توانید با سرعت و شدت تردمیل بازی کنید تا دقت مانیتور ضربان قلب یا تخمینگر کالری خود را بررسی کنید. با سرعت و شیب معمولی خود تمرین کنید و کالری سوزانده شده را یادداشت کنید. سپس یک متغیر مانند شیب را تغییر دهید. اگر حجم کار را افزایش دهید و تخمین ضربان قلب یا کالری سوزی شما افزایش نیابد، مانیتور شما دقیق نیست.

دویدن روی تردمیل چقدر کالری می سوزاند

به نقل از livestrong انتشارات سلامت هاروارد چند آمار در مورد سرعت راه رفتن و دویدن برای یک فرد ۵۷ کیلوگرمی ارائه داده است:

  • پیاده روی با سرعت ۵٫۵ کیلومتر در ساعت ۱۲۰ کالری در ۳۰ دقیقه می سوزاند (۸۰ کالری در ۲۰ دقیقه)
  • دویدن با سرعت ۸ کیلومتر در ساعت ۲۴۰ کالری در ۳۰ دقیقه می سوزاند (۱۶۰ کالری در ۲۰ دقیقه)
  • دویدن با سرعت ۹٫۶ کیلومتر در ساعت ۳۰۰ کالری در ۳۰ دقیقه می سوزاند (۲۰۰ کالری در ۲۰ دقیقه)
  • دویدن با سرعت ۱۲ کیلومتر در ساعت ۳۷۵ کالری در ۳۰ دقیقه می سوزاند (۲۵۰ کالری در ۲۰ دقیقه)

توجه داشته باشید که بسیاری از تردمیل ها با سرعت واقعی در جاده و فضای باز هماهنگ نیستند. دلیل این موضوع هم کاملا مشخص است. کمی شل یا سفت بودن تسمه تردمیل می تواند روی میزان دور و در نتیجه سرعت تاثیر بگذارد. از آن گذشته دویدن روی تردمیل تغییر جهت های معمول در فضای باز را ندارد.

مطالب مرتبط

۵/۵ - (۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button