تغذیهتناسب اندام

آرژنین طبیعی را کجا پیدا کنیم؟

آرژنین یا ال آرژنین یک آمینواسید است که در برخی از غذا ها مانند لبنیات، ماهی، مرغ و دیگر گوشت ها یافت می شود. این یک بلوک سازنده پروتیین می باشد.

آرژنین چه کار می کند؟

  • نیتریک اکسید ایجاد می کند. که باعث گشاد شدن عروق و رگها در بدنن می شود و جریان خون را بهبود می بخشد.
  • به بهبودی آسیب دیدگی کمک می کند.
  • به کلیه ها در دفع مواد زاید کمک می رساند.
  • عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود می دهد.

افراد آرژنین طبیعی را از طریق رژیم غذایی روزانه و مواد غذایی که می خورند دریافت می کنند. از آرژنین برای درمان نعوظ، در بدنسازی، بهبود زخمها و ترمیم بافتها و عضلات استفاده می شود.

باید توجه داشت که دوزهای بالای آرژنین می تواند دارای خطراتی نیز باشد. اما خبر خوب این است که آرژنین طبیعی سالم و بیضرر است. پس به دنبال آرژنین طبیعی باشید.

نوشته های مشابه

بوقلمون بهترین منبع آرژنین

بیشترین میزان آرژنین را در گوشت سینه بوقلمون پیدا خواهید کرد. یک سینه پخته شده ۱۶ گرم آرژنین طبیعی!! به غیر از پروتیین گوشت بوقلمون منبع خیلی عالی از ویتامین بی و امگا-۳ می باشد.

آرژنین
هر سینه بوقلمون ۱۶ گرم آرژنین

مرغ

مرغ یک منبع محبوب دیگر آرژنین طبیعی می باشد. ا یک سینه مرغ ۹ گرم آرژنین دارد. هر صد گرم گوشت سینه مرغ ۲۵ گرم پروتیین! چطوره؟

آرژنین طبیعی
هر سینه مرغ ۹ گرم آرژنین

تخم کدو یک منبع گیاهی عالی آرژنین طبیعی

فقط منابع حیوانی نیستند که اهمیت دارند. یک فنجان تخم کدو تقریبا ۷ گرم آرژنین دارد. تخم کدو همچنین منبع عالی آهن و روی می باشد. پیشنهاد می کنیم تخم کدو را به سالاد اضافه کنید.

آرژنین طبیعی
هر فنجان تخم کدو ۷ گرم آرژنین

سویا

یک فنجان سویای برشته ۴٫۶ گرم آرژنین دارد. دانه های سویا همچنین منبع عالی پتاسیم و منیزیم هستند. از آنها به عنوان یک اسنک عالی برای سلامتی استفاده کنید.

باشگاه ورزشی موج
هر فنجان سویا ۴٫۶ گرم آرژنین

بادام زمینی

هر فنجان بادام زمینی ۴٫۵ گرم آرژنین دارد. اگرچه لازم نیست زیاد بخورید. چون بادام زمینی چربی زیادی هم دارد. در عوض چند بار در هفته و هر دفعه چند عددی را به رژیم غذاییتان اضافه کنید. بعلاوه پروتیین ، بادام زمینی منبع خوبی برای ویتامین بی-۳ و ای، و نیاسین است.

تناسب اندام
هر فنجان بادام زمینی ۴٫۵ گرم آرژنین – مراقب چربی زیاد باشید.

اسپیرولینا

اسپیرولینا یک نوع از جلبک سبز_آبی است که در دریا رشد می کند. اغلب به صورت پودر خردیدار ه شده و به سایر غذاها از جمله اسموتی ها اضافه می شود. یک فنجان از اسپیرولینا ۴٫۵ گرم آرژنین دارد. به علاوه باید به مواد معدنی زیاد آنهم اشاره کرد.

یک فنجان اسپیرولینا ۴٫۵ گرم آرژنین – تقریبا اندازه سویا

لبنیات

لبنیات منبع کلاسیک پروتیین هستند. پس مقدار زیادی آرژنین طبیعی هم دارند. یک فنجان شیر در حدود ۰٫۲ گرم آرژنین و ۱۵۰ گرم پنیر چدار دارای ۰٫۳ گرم آرژنین است.

آرژنین طبیعی
یک فنجان شیر ۰٫۲ گرم آرژنین طبیعی

نخود

نخود یک راه عالی برای جذب پروتیین و آرژنین طبیعی می باشد. به خصوص برای کسانی که گوشت نمی خورند. یک فنجان نخود ۱٫۳ گرم آرژنین، ۱۴ گرم پروتیین و ۱۲٫۵ گرم فیبر دارد. هوموس درست کنید. فلافل هم بد نیست اما روغن زیادی دارد.

آرژنین
نخود هر فنجان ۱٫۳ گرم پروتیین

عدس

عدس منبع دیگری برای آرژنین طبیعی است. هر فنجان ۱٫۳ گرم. همچنین هر فنجان ۶۰ درصد فیبر مورد نیاز شما را تامین می کند. عدسی را دست کم نگیرید.

آرژنین طبیعی
هر فنجان عدس ۱٫۳ گرم آرژنین

MOJCLUB

۲.۳/۵ - (۳ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button