آمادگی جسمانیتناسب اندام

بهترین نکات طناب زدن

طناب زدن یک تمرین هوازی عالی می تواند باشد. در صورتی که شما بدانید چطور باید طناب بزنید. نه تنها طناب زدن باعث افزایش کالری سوزی در بدن می شود. بلکه سرعت و هماهنگی عصب و عضله شما را بالا می برد. این ورزشی یک روش عالی برای لاغری و همینطور وارم آپ نیز می باشد. یکی دیگر از مزایای آن ارزان بودن است. یک جفت کفش ورزشی، یک طناب و یک نظم خوب. همه چیزیست که نیاز دارید. نکات طناب زدن را در باشگاه ورزشی موج دنبال کنید.

نکات طناب زدن

نکات طناب زدن

درجا زدن

با درجا زدن شروع کنید. دو سه هفته درجا بزنید. دستتان را هم مثل طناب زدن بچرخانید. این کار به شما کمک خواهد کرد که به مدل طناب زدن عادت کنید.

انتخاب طناب

یک طناب مناسب انتخاب کنید. جالب است بدانید که معمولا بهترین طناب ها گرانترین نیستند. طنابهای گران بعضا حتی خوش دست هم نیستند. مدلهایی که در دسته شان بولبرینگ دارند بهترند. تنظیم اندازه طناب

اندازه کردن

پاهایتان را جفت کنید. طناب را از وسط زیر پاهیتان قرار دهید. دسته طناب را بگیرید و به سمت بالا بکشید. زاویه آرنجتان باید حدود ۹۰ درجه باشد. طنابهای بلند و کوتاه برای طناب زدن نمایشی گاها استفاده می شوند. شما فعلا با آنها کاری ندارید.

وارم آپ

حتما چند دقیقه مچ دست و پایتان را گرم کنید. راه بروید. بدوید. مچ و کتف را بچرخانید. طناب زدن می تواند آسیب زا باشد.

کفش ورزشی

یکی از مهمترین نکات طناب زدن. از کفش ورزشی نرم و استاندارد استفاده کنید. طناب زدن می تواند به زانو و مچ پا استرس وارد کند. کفشی استفاده کنید که این فشار را مستهلک نماید.

لباس زیر مناسب برای خانمها و آقایان

خانمها حتما از سینه بند محکم استفاده کنند. آقایان هم حتما از شرت چسب استفاده نماید. طناب زدن باعث تکان خوردن اندام می شود که ممکن است آسیب زا باشد.

نکات طناب زدن

روی پنجه بپرید. – نکات طناب زدن

در هنگام طناب زدن روی پنجه بپرید. هیچ گاه روی پاشنه طناب نزنید. شاید در ابتدا روی پنجه زدن قدری سخت باشد. اما عجله نکنید به آرامی پنجه شما قوی خواهد شد.

ریلکس باشید. زیادی نپرید.

طناب تنها ۵ میلی متر ضخامت دارد. نیاز ندارید خیلی بپرید. یک ریتم به دست بیاورید. یکی از راه های عالی برای بدست آوردن ریتم استفاده از موسیقی می باشد. ابتدا با ریتم کند شروع کنید. بعد به آرامی ریتمتان را افزایش دهید تا لذت ببرید.

شانه و بازوهای خود را خیلی نچرخانید.

بیشتر حرکت در مچ دست انجام می شود. نیازی به تاب دادن زیادی آرنج نیست. با مچ طناب را بچرخانید. اما شانه و بازوها باید به نرمی کار کنند تا به مچ کمک برسانند.

تمرین تمرین تمرین

مهمترین نکات طناب زدن اینجاست. هر روز تکرار کنید. با روزی چند دقیقه شروع کنید. بعد هر هفته به هر جلسه تمرین ۲-۳ دقیقه اضافه کنید. اگر انضباط داشته باشید، بعد از شش ماه متوجه می شوید که به کجا رسیده اید. آنهم بدون آسیب دیدن. سه روز طناب بزنید. یک روز استراحت. همینطور ادامه دهید.

تکنیک یاد بگیرید.

سعی کنید چند تکنیک طناب زدن یاد بگیرید. ابتدا جفت پا بزنید. بعد تک پا را امتحان کنید. سپس به سراغ پنجه پاشنه بروید. یادگیری تکنیک های مختلف به شما کمک می کند تا با تغییر تکنیک در حین طناب زدن از عضلات مختلف بهره بگیرید. این کار باعث می شود بتوانید بیشتر طناب بزنید.

نکات طناب زدن برای با تجربه تر ها

یک بار در هفته اینتروال – نکات طناب زدن

هر هفته یک بار اینتروال تمرین کنید. ابتدا گرم کنید و بعد چند دقیقه طناب بزنید تا ریتم بگیرید. بعد چند ست دو دقیقه ای با فشار ۹۰% به طناب زدن ادامه دهید. بین هر ست یکی دو دقیقه راه بروید. این کار باعث افزایش توان VO2MAX شما خواهد شد.

تمرین سرعت در نکات طناب زدن

هفته ای یک بار هم این تمرین را می توانید داشته باشید. به خوبی گرم کنید. سپس ریتم بگیرید. ۱۱ ثانیه با حداکثر سرعت طناب بزنید. سپس راه بروید یا به آرامی طناب بزنید. این کار را چندین مرتبه، شش تا ده ست تکرار کنید. این کار باعث افزایش قدرت انفجاری شما می گردد. با باشگاه ورزشی موج همراه باشید.

پایگاه ورزشهای کوهستانی موج کوه را دنبال کنید.

۱/۵ - (۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button