Uncategorized

فواید سنگنوردی سالنی

سنگنوردی در طبیعت یک ورزش عالی برای بالا بردن آمادگی و ایجاد سلامت جسمی و روانی می باشد. اما شرایط زندگی امروز به خصوص در شهرها باعث می شود که همیشه نتوان برای سنگنوردی به طبیعت رفت. خوشبختانه با وجود باشگاه سنگنوردی در این دوره تا حدود زیادی می توان در یک زمان محدود به نتایج خیلی خوبی رسید. در اینجا به چند مورد از فواید سنگنوردی در باشگاه اشاره می کنیم.

فواید سنگنوردی در باشگاه

یک تمرین برای کل بدن

یکی از مهمترین فواید سنگنوردی این است که عضلات بالاتنه و پایین تنه را توامان درگیری می کند. زمانی که خودتان را بالا می کشید، عضلات پشت و جلو بازو درگیر می شوند. همچنین عضلات مرکزی بدن مانند شکم و پهلو به خوبی در سنگنوردی کار می کنند. تنها با اضافه کردن مقداری تمرین هوازی و بدنسازی تکمیلی می توانید یک معجون عالی برای تناسب اندام به شکل عالی داشته باشید. فقط دقت کنید که قبل از تمرین حتما وارم آپ و کشش را به خوبی انجام داده باشید.

افزایش انعطاف پذیری و جنب و جوش

یکی از بزرگترین فواید سنگنوردی در اینجا این است که همه مفاصل بدن کار می کنند. این کارکردن مفاصل به صورت ذاتی باعث افزایش انعطاف پذیری می گردد. پس تمرین سنگنوردی به خودی خود باعث افزایش انعطاف پذیری می گردد. در مقایسه با ورزشی مثل دویدن که تنها در یک جهت صورت می گیرد، در سنگنوردی شما بالا ، پایین ، چپ ، راست می روید. این جابجایی در جهت های مختلف باعث افزایش جنب و جوش بدن می گردد.

فواید سنگنوردی

افزایش توان هوازی و قدرت در یک تمرین به طور همزمان

به جای تمرکز در یک زمان بر روی توان هوازی یا قدرت سنگنوردی این امکان را ایجاد می کند که هر دو را هم زمان انجام دهید. کافیست از ست های استقامتی یا مقاومتی استفاده کنید. یک جلسه تمرین معمول سنگنوردیی بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری می سوزاند. که تقریبا معادل چند کیلومتر دویدن است. در طول تمرین سنگنوردی شما با وزن خود تمرین قدرت هم می کنید. این یک تمرین عمومی برای فاکتورهایی مانند قدرت و واکنش عصب و عضله می باشد.

نوشته های مشابه

افزایش قدرت پنجه

یکی از فواید سنگنوردی که بسیار هم مشخص می باشد. در واقع قدرت پنجه یک بخش کلیدی در تمرین سنگنوردی است. اگر پنجه ضعیفی دارید از سنگنوردی غافل نشوید. کمتر تمرینی مانند سنگنوردی باعث افزایش قدرت پنجه ها می گردد.

سنگنوردی باعث افزایش عملکرد مغز می شود.

سنگنوردی یک فعالیت حل مساله است و هوشیاری تاثیر زیادی در آن دارد. حفظ کردن مسیرهای بولدر باعث افزایش توان حافظه بصری می گردد. در هر قسمت از مسیر مجبورید راجع به نحوه ادامه دادن و حرکتی که باید بزنید فکر کنید. دربسیاری از مواقع به طور ناخودآگاه مغز شما کار می کند. همچنین باید بهترین زمان را برای زدن یک حرکت انتخاب کنید. یعنی باید یک واکنش سریع هم نشان دهید. به نظر من این از بزرگترین فواید سنگنوردی می باشد.

کاهش استرس – فواید سنگنوردی

شاید برای شما پیش آمده باشد که زمانی که به باشگاه میرسید خسته از کار روزانه هستید. اما با تمرین سنگنوردی ذهنتان از آنها پرت می شود. این کار باعث تازه شدن مغز و تخلیه استرس و ترشح هرمونهای مفید برای بدن می گردد. همچنین روزمرگی را از بین میبرد که تاثیر زیادی در شادابی خواهد داشت.

پیشنهاد

اگر به دنبال شروع سنگنوردی هستید، حتما در ماههای ابتدایی به خصوص از راهنمایی مربی استفاده کنید. تا تکنیک ها را به خوبی یاد بگیرید. چند ماه اولی روی تکنیک ها تمرکز داشته باشید تا به خوبی از فواید سنگنوردی بهره ببرید. با باشگاه ورزشی موج همراه باشید.

بدنسازی سنگنوردی برای تازه کارها را بخوانید.

چطور بود؟

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button