بدنسازیتغذیهرژیم غذایی

۷ نکته مهم تغذیه که به عنوان یک بدنساز باید بدانید چیست؟

همیشه کارها با تمرین بیشتر به پیش نمیرود. در هر کاری از جمله بدنسازی باید نکته بین بود. دانستن نکات باعث می شود با تلاشمان نتیجه بیشتری بگیریم. در این مقاله به ۵ نکته مهم تغذیه اشاره شده است که با رعایت آنها به عنوان یک ورزشکار بدنساز پیشرفتتان تغییر جدی خواهد کرد. توصیه ما این است که پس از خواندن هر نکته قدری فکر کنید و ببینید که آنرا انجام می دهید یا خیر. اگر انجام نمی دهید، یادداشت کنید و سعی کنید این تغییرات را انجام دهید. در این صورت پیشرفتتان جدی خواهد بود.

۱٫ آب بنوشید.

آب تقریبا مجانی است. اما قطعا مهمترین چیزیست که بدنتان میرسانید. بدن انسان برای ساختن هورمن، سنتز پروتیین و کارهای بسیار دیگر به آب نیاز دارد. کم آبی باعث مختلف شدن همه اینها خواهد شد. روزانه و در طول تمرین آب بنوشید. اگر مصرف آبتان کم است یک راهکار ساده به شما پیشنهاد می کنیم. یک بطری آب کنار دستتان بگذارید. این کار باعث میشود به طور اتوماتیک آب بنوشید. به همین راحتی یک عادت خوب تغذیه ایجاد می کنید.

۲٫ ۳ ساعت فاصله بین وعده غذایی اصلی و تمرین در نظر بگیرید.

بدن انسان برای هضم غذا به انرژی نیاز دارد. پس از وعده غذایی اصلی خون به سمت سیستم گوارشی می رود و عضلات انرژی کافی دریافت نمی کنند. به همین دلیل است که پس از غذا خوردن انسان احساس کرختی می کند. پس از وعده غذایی اصلی ۳ ساعت فاصله تا جلسه تمرینی داشته باشید. این کار باعث سبکی معده میشود و انرژی کافی برای تمرین کردن خواهید داشت.

۳٫ یک میان وعده سبک قبل از تمرین بخورید.

یک میان وعده سبک قبل از تمرین میل کنید. بهتر است این میان وعده چند گرم پروتئین هم داشته باشید. نوشیدن قهوه نیز می توان به انجام تمرین بهتر کمک کند. میان وعده مورد علاقه ما یک قهوه، چند بیسکوییت و چند عدد آمینو اسید می باشد. شما هم می توانید این میان وعده را تست کنید. البته لازم نیست حتما همین ترتیب را رعایت کنید. اما می توانید از آن الگو بگیرید.

۴٫ وعده پس از تمرین

یک وعده غذایی مغذی و پر پروتئین پس از تمرین میل کنید. این وعده بهتر است بین ۲۰ تا ۴۰ گرم پروتئین زود جذب داشته باشد. پروتئین تخم مرغ، وی و مانند آن از پروتئین های زودجذب هستند. خوردن شیر و پروتئین کازیین در این موقعیت درست نیست چرا که این نوع پروتئین دیرهضم است، پس در این وعده به کار شما نخواهد آمد.

۵٫ یک وعده پروتئینی قبل از خواب

یک کاسه ماست ایسلندی یا یونانی یا یک لیوان شیر کم چرب یا پروتئین کازئین برای این وعده خیلی خوب است. این نوع پروتئین ها دیرهضم هستند پس به تدریج در بدن جذب می شوند. این باعث میشود که در طول شب بدن به پروتئین دسترسی داشته باشد. می توانید برای ایجاد تنوع هر شب یکی از موارد بالا را در نظر بگیرید. خوردن لبنیات قبل از خواب باعث خواب بهتر هم میشود.

۶٫ وعده صبحانه

وعده صبحانه یک وعده مهم و عالی است. می توانید در این وعده ویتامین ها و پروتیئن را داشته باشید. خوردن پنیر یا پروتئین وی، تخم مرغ، عدسی و … می تواند به دریافت پروتئین در این وعده کمک کند. برای رساندن ویتامین به بدن در این وعده می توانید از مولتی ویتامین استفاده کنید.

۷٫ درطول روز میوه بخورید

در طول روز حتما چند عدد میوه فصل میل کنید. خوردن میوه فصل باعث میشود تا ویتامین ها به بدنتان به حد کافی برسد. در مورد میوه سخت گیر نباشید، فقط هر موقع شد میوه بخورید. ترکیب متنوع میوه ها باعث میشود ویتامین کافی به بدنتان برسد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button