آمادگی جسمانی

۴ تفاوت قدرت و استقامت عضلانی چیست؟

حرف زدن درباره عضله سازی آسان تر از انجام دادن آن است. اگر می خواهید محکم تر به نظر برسید، قدرت عضلانی بیشتری به دست آورید و استقامت عضلانی را توسعه دهید، باید تلاش بیشتری داشته باشید. اگر می خواهید به اهداف تناسب اندام خود برسید، یک برنامه تمرینی با اجرای درست ضروری خواهد بود.

قدرت عضلانی توانایی عضلات شما برای اعمال نیرو در مقابل مقاومت است. بنابراین، بر حسب مقدار وزنی که می توانید حمل کنید بیان می شود. به عنوان مثال، بدنسازی که با استفاده از هالتر به وزن ۱۲۰ کیلوگرم پرس سینه می زند، قدرت عضلانی خوبی دارد. برعکس، استقامت عضلانی ظرفیت ماهیچه شما برای انجام وظایف عضلانی برای مدت زمان طولانی است. بنابراین سوال در مورد استقامت عضله این است که “چه مدت می توانید یک کار یا تمرین را انجام دهید؟”

استفاده از قدرت یا استقامت عضلانی بر اساس اهداف فردی شما است. قدرت عضلانی باید مورد توجه بدنسازانی باشد که می خواهند عضلات بزرگتر و قوی تری بسازند. این همچنین برای پاورلیفترها، بازیکنان راگبی و بازیکنان فوتبال امریکایی برای عملکرد بهتر در رشته های مربوطه قابل استفاده می باشد. سایر زمینه ها مانند بسکتبال، تنیس و حتی هنرهای رزمی به هر دو تمرین قدرتی و استقامتی نیاز دارند. استقامت مهمترین دغدغه ورزشکاران سه گانه، قایقرانان و به طور کلی دوندگان است. ایجاد قدرت عضلانی یا عضلات بیشتر برای این نوع فعالیت ها توصیه نمی شود زیرا ممکن است مانع از توسعه چابکی فرد شود.

با توجه به ترکیب یا نوع عضله، دو نوع ماهیچه وجود دارد. نوع اول نوع ۱ نام دارد که عضله کند انقباض است و نوع دوم نوع ۲ یا تند انقباض نامیده می شود. قدرت عضلانی مربوط به فیبرهای تند انقباض است در حالی که فیبرهای کند انقباض با استقامت عضلانی مرتبط هستند. اولی از وزنه های سنگین تر در تکرارهای کمتر استفاده می کند در حالی که دومی از وزنه های سبک تر در تکرارهای بیشتر استفاده می کند.

نوشته های مشابه

بنابراین توانایی فرد برای دویدن برای مدت طولانی روی تردمیل عمدتاً با استفاده از عضلات کند انقباض او می باشد. توانایی فرد دیگری برای شرکت در فعالیت های کوتاه، بی هوازی و با شدت بالا مانند وزنه برداری سنگین، در درجه اول استفاده از فیبرهای عضلانی تند انقباض است. برای هر دو مورد، وزنه ها به طور ایده آل استفاده می شوند.

تفاوت قدرت و استقامت عضلانی چیست؟

  • قدرت عضلانی توانایی فرد برای حمل وزنه های سنگین یا اعمال نیرو بر خلاف مقاومت است.
  • استقامت عضلانی توانایی فرد برای انجام وظایف عضلانی برای مدت زمان طولانی است.
  • قدرت عضلانی با فیبرهای عضلانی تند انقباض مرتبط است در حالی که استقامت با فیبرهای عضلانی کند انقباض مرتبط است.
  • قدرت عضلانی باید تمرکز ورزش های مبتنی بر قدرت مانند راگبی باشد در حالی که استقامت اولویت ورزش های طولانی مدت مانند دویدن است.

سایر مطالب

۵/۵ - (۵ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button