بدنسازی

بدنسازی چقدر طول می کشد؟

پاسخ به سوال بدنسازی چقدر طول می کشد را می توان از چند بعد بررسی کرد. در این مقاله می توانید جوابهای کاربردی به این سوال را از دیدگاه های مختلف مطالعه نمایید.

نتیجه گرفتن در بدنسازی چقدر طول می کشد؟

این بستگی به اهداف شما در این رشته ورزشی دارد. شما در یک ماه به طور سالم و منطقی می توانید ۲ تا ۳ کیلوگرم وزن کم کنید. پس اگر با هدف لاغری تمرین می کنید و ۲۰ کیلوگرم هم اضافه وزن دارید باید حدود ۱۰ ماه در نظر بگیرید. البته روشهای زیادی هستند که وعده نتیجه گیری های زودهنگام را می دهند اما اغلب این روش ها به سرعت به وضعیت قبلی باز خواهند گشت.

اگر برای عضله سازی تمرین می کنید، در سال اول ممکن است بین ۶ تا ۹ کیلوگرم عضله بگیرید. البته این برای افرادی است که تغذیه مناسب داشته و سنشان هم مناسب است. افراد مسن تر نیز از مزایای بدنسازی در عضله گیری بهره مند می شوند اما این مزیت کمتر خواهد بود.

بدنسازان حرفه ای تر هم پس از چند سال تمرین مانند سالهای اول تمرین عضله گیری ندارند. یک بدنسازی حرفه ای ممکن است در یک سال تنها ۱٫۵ کیلوگرم عضله سازی داشته باشد.

یک جلسه بدنسازی چقدر طول می کشد؟

برای یک جلسه بدنسازی مفید شما باید چند دقیقه به گرم کردن اختصاص دهید. این زمان به طور معمول حدود ۱۰ دقیقه خواهد بود. برای انجام یک سری ست های تمرینی هم حداقل به ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید و چند دقیقه هم باید برای سرد کردن صرف کنید. پس یک جلسه بدنسازی مفید حداقل ۴۵ دقیقه به طول می انجامد. تجربه ثابت کرده است که بهترین تایم یک جلسه تمرینی حدود یک ساعت است و اگر به عنوان یک بدنساز تمرین می کنید نباید طول جلسه تمرینی شما بیش از ۹۰ دقیقه شود. جلسات طولانی تر معمولا با افت کیفی و از دست دادن عملکرد همراه خواهد بود.

بدنسازی در هفته چقدر طول می کشد؟

پاسخ به این سوال هم بستگی به سطح شما دارد. اما یک بدنساز مبتدی باید حداقل ۳ ساعت در هفته (به صورت سه جلسه یک ساعتی) تمرین داشته باشد تا نتایج مناسبی در این ورزش کم کند. افراد با تجربه تر به ۴ تا ۶ ساعت تمرین مفید در هفته برای نتیجه گیری نیاز خواهند داشت.

تبدیل شدن به یک بدنساز حرفه ای چقدر طول می کشد؟

شما در سال اول تمرینات خود متوجه تغییرات خواهید شد. با این حال در طول ۳ تا ۴ سال یک بدن حجیم و عضلانی خواهید داشت. برای تبدیل شدن به یک بدنساز حرفه ای حداقل ۶ سال زمان نیاز است و بدنسازان رقابتی در سطوح بالا نیز حداقل ۸ تا ۱۰ سال سابقه تمرین پیوسته دارند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button