Uncategorizedتناسب اندام

برای چربی سوزی چه ورزشی مناسب است؟

یکی از دلایل اصلی جذب شدن افراد به ورزش چربی سوزی می باشد. چربی اضافه در بدن به شکل اضافه وزن و چربی شکمی مشکلات زیادی به همراه دارد که از اهم آن می توان به فرم بد بدنی، کاهش اعتماد به نفس، مشکلات مفاصل، بیماری های قلبی، کاهش قوای جنسی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. به طور خلاصه این چربی ها عمر و کیفیت زندگی شما را تباه می کنند. اما اگر اینجا هستید به معنای آن است که می خواهید تغییری اساسی ایجاد کنید. و سوال شما این است که برای چربی سوزی چه ورزشی مناسب است؟ در ادامه به بررسی بهتر این مورد می پردازیم

برای چربی سوزی چه ورزشی مناسب است؟

ما در دو سطح آمادگی جسمانی به ورزش های مناسب چربی سوزی می پردازیم. سطح اول که مبتدی است برای کسانی مناسب می باشد که تازه ورزش کردن را شروع کرده اند یا مشکلات مفصلی دارند. این ورزش ها از آن جهت مناسب تر هستند که فشار کمی روی مفاصل دارند و می توانید با وجود اضافه وزن نیز آنها را شروع کنید. در سطح دوم نیز به ورزش های مناسب کسانی می پردازیم که در سطح متوسط هستند و آمادگی جسمانی نسبی دارند. این عزیزان می توانند از ورزشهای پرفشارتری استفاده کنند.

مبتدی

پیاده روی

بدون شک پیاده روی مناسب ترین ورزش برای شروع چربی سوزی می باشد. هر نیم ساعت پیاده روی برای یک فرد ۸۰ کیلویی حدود ۲۰۰ کالری می سوازند. به عبارت دیگر حدود ۲۰ ساعت پیاده روی معادل نیم کیلوگرم چربی سوزاندن (به شرط رعایت رژیم غذایی صحیح) خواهد بود. اگر تازه کار هستید با پیاده روی شروع کنید. به سادگی هفته ای ۴ بار پیاده روی ۲۰ دقیقه ای داشته باشید و سپس هر هفته ۵ دقیقه به این جلسات پیاده روی اضافه کنید. پس از ۸ هفته شما در حال ۴ ساعت پیاده روی در هفته می باشید. این یعنی آمادگی جسمانی شما افزایش پیدا کرده است و البته حتما چربی سوزی مناسبی هم داشتید.

دوچرخه ثابت

دوچرخه ثابت و اسپینینگ از وسایل ورزشی موجود در باشگاه ها می باشد. هر نیم ساعت پا زدن روی دوچرخه ثابت حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ کالری می سوزاند و البته خطر تصادف با راننده های بی توجه هم ندارید. این می تواند پاهای شما را تقویت کند تا برای ورزش های سنگین تر مثل کوهنوردی و غیره آماده شوید. از این گذشته دوچرخه ثابت فشار نسبتا کمی روی مفاصل ایجاد می کند.

نوشته های مشابه

شنا کردن

اگر اهل شنا کردن هستید تبریک می گوییم. شنا یکی از مناسب ترین ورزش ها برای چربی سوزی است. اولا اینکه فشار کمی به مفاصل وارد می کند و در عین حال اندازه دویدن چربی سوزی دارد. البته حتما قبل از شنا گرم کنید و تکنیک شنا کردن را یاد بگیرید. با ۳ ساعت شنا در هفته می توانید حدود ۲۰۰۰ کالری بسوزانید که رقم عالی می باشد. به غیر از این فرم بدنی و قلب و عروق شما هم تغییر شگفت انگیزی خواهد داشت.

متوسط

سطح متوسط برای کسانی مناسب است که آمادگی بهتری دارند و می خواهند سطح چربی سوزی بالاتری داشته باشند. به غیر از این مشکلات مفصلی هم ندارند.

طناب زدن

طناب زدن یکی از مناسب ترین ورزش ها برای چربی سوزی است که مثل یک ماشین چربی سوزی عمل می کند. هر ۱۰۰۰ طناب حدود یک کیلومتر دویدن چربی سوزی دارد و البته شما می توانید حتی در یک سلول انفرادی هم طناب بزنید. تنها به یک طناب ورزشی و یک جفت کفش نرم نیاز دارید. از ۵ تا ۱۰ دقیقه طناب زدن شروع کنید و سعی کنید ۳ تا ۵ جلسه در هفته طناب بزنید. هر هفته هم ۵ دقیقه به طناب زدن خود اضافه کنید. پس از دو ماه شما هفته ای ۳ تا ۵ ساعت طناب می زنید که مثل یک قهرمان بوکس خواهد بود. طناب زدن علاوه بر چربی سوزی هماهنگی دست و پا و تناسب اندام شما را بهبود می دهد. اگر طناب زدن بلد نیستید نگران نباشید. چند مقاله و ویدیو ببینید و شروع کنید. به سرعت یاد خواهید گرفت.

دویدن

یکی از بهترین ها یا شاید سلطان چربی سوزی به شمار می رود. بدوید و چربی بسوزانید. لازم نیست تند بدوید، فقط بدوید. از ۲ تا ۳ جلسه در هفته شروع کنید و به ۴ تا ۵ جلسه در هفته و هر جلسه ۴۰ تا ۵۰ دقیقه دویدن برسانید. پس از چند ماه متوجه می شوید که هیچ چربی اضافه ای ندارید و همه آن چربی های مزاحم آب شده است.

بدنسازی

خیلی از مردم فکر می کنند که بدنسازی فقط برای عضله است اما اشتباه می کنند. شما می توانید عضله بسازید و چربی بسوزانید. فقط چند نکته را رعایت کنید. با ست های ۱۲ تا ۲۰ تکراری تمرین کنید و بین هر ست ۳۰ ثانیه استراحت داشته باشید. خودتان متوجه می شوید که وزنه ها تبدیل به یک ماشین چربی سوزی تمام عیار می شوند. برای ۴ بار در هفته به باشگاه بروید و به همین سبکی که گفتیم بدنتان را ورزش دهید. هر عضله را دو بار در هفته تمرین دهید و پس از چند ماه هیکل شما عالی شده و چربی تان هم از بین می رود. فقط کافیست پروتئین دریافتی را ۳۰ درصد افزایش دهید و غذاهای بی کیفیت هم نخورید. این معجزه تمرین با وزنه است که تغییرات چشم گیری ایجاد می کند. به خصوص تمرینات پا مانند پرس پا و اسکات را فراموش نکنید که برای چربی سوزی عالی هستند.

در این مقاله به پاسخ سوال” برای چربی سوزی چه ورزشی مناسب است؟” پرداختیم و به برخی از بهترین ورزش ها در این مورد اشاره کردیم که برایتان مفید خواهد بود. به طوری کلی همه ورزش ها چربی سوزی دارند اما مواردی که در بالا ذکر کردیم بهترین ها هستند. به علاوه این را بدانید که بدن شما با ارزش تر از آن است که هر چیزی را به عنوان غذا به آن تحویل دهید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button