آمادگی جسمانیبدنسازیتناسب اندام

۱۱ نکته طلایی برای ورزش بهتر

حوصله ورزش کردن ندارید. شروع ورزش برایتان سخت است. قبل از رفتن به باشگاه انگیزه کمی دارید. در باشگاه هم آنطوری که باید ورزش نمی کنید. در اینجا نکاتی به شما ارایه میدهیم که باعث می شود ۱۸۰ درجه تغییر کنید و از ورزش بهتر لذت ببرید.

باشگاه ورزشی موج

۱۱ نکته طلایی برای ورزش بهتر و باکیفیت تر

وعده غذایی سه ساعت قبل از تمرین

اگر در بعد از ظهر تمرین می کنید، بین ناهار و زمان تمرین حداقل سه ساعت فاصله بیاندازید. این کار باعث می شود که سیستم گوارش شما سبک شود و در هنگام تمرین احساس سبکی کنید. بهتر است وعده غذاییتان هم شامل پروتئین و کربو باشد تا انرژی کافی برای تمرین داشته باشید. اگر در صبح تمرین می کنید، قبل از تمرین صبحانه کامل نخورید. ورزشتان را انجام داده و سپس یک صبحانه پر پروتئین میل کنید.

مرتبط : ۲۰ منبع پروتئین

نوشته های مشابه

ته بندی قبل از تمرین

نیم ساعت مانده به شروع ورزش ته بندی کنید. یک وعده کربو بخورید. مثلا می توانید یک فنجان قهوه و کلوچه میل کنید. یا یک موز و یک تکه نان بخورید. با شک گرسنه شروع به ورزش نکنید. چرا که قند خون سریع افت می کند و کیفیت تمرین کم می شود. برای ورزش بهتر باید به آنچه که می خورید دقت کنید.

ورزش بهتر

برنامه در حد توان

کسی که تا به حال ورزش نکرده است نمی تواند با هفته ای شش روز ورزش سنگین شروع کند. برنامه تمرینی باید در حد توانتان باشد. در هر ماه می توانید چند در صد به این مقدار اضافه کنید. نه اینکه در دو ماه یک دفعه تمرینات را دوبرابر کنید. این کار نه تنها فایده ای ندارد ، بلکه به بدن شما هم ضرر می رساند.

مرتبط : مجله ورزشی موج کوه

ورزش بهتر با موزیک

موزیک باعث ریتم گرفتن ورزش می شود. همین ریتم گرفتن باعث می شود که بهتر گرم شوید. ضمنا به تحرک نظم می دهد. بهتر است از هدفون استفاده کنید. برای یک ساعت تمرین تمرکز داشته باشید. این کار نظم و انضباط را هم به شما یاد می دهد.

گرم کردن

حتما حتما به خوبی گرم کنید. چند دقیقه هوازی انجام دهید تا بدنتان گرم شود و خون در بدن به جریان بیافتد. این کار باعث چربی سوزی بهتر و زدن وزنه های بهتر و نیز جلوگیری از آسیب دیدن می شود. حداقل ۱۵ دقیقه زمان برای گرم کردن اختصاص دهید.

تنوع

یکی از راههای ورزش بهتر تنوع است. به طور مثال برای تمرین هوازی از چند تمرین استفاده کنید. یک جلسه طناب بزنید. یک جلسه دوچرخه سواری کنید. یک روز به کوهپیمایی بروید. یک روز بدوید. این باعث می شود که از تمرین زده نشوید. به خصوص ورزشهایی که استقامتی هستند گاها باعث ایجاد یک ریتم تکراری می شوند. البته این تغییر هم باید یک برنامه مشخص داشته باشد.

پس از تمرین

تا یک ساعت پس از ورزش یک غذای مقوی بخورید. غذایی که پروتئین و سایر مواد مورد نیاز را در اختیار بدن قرار دهد. به این زمان تایم طلایی تغذیه هم می گویند.

فیلم انگیزشی ببینید.

فیلم هایی که سوژه ورزشی دارند تاثیر خوبی برای ورزش بهتر خواهند داشت. فیلمهای رزمی ، فیلم هایی مانند راکی و ایپمن و کی۲ این نوع فیلم ها باعث می شوند که سرحال بیایید.

ورزش بهتر

در طول روز میوه بخورید.

میوه ها با داشتن ویتامین و آنتی اکسیدان باعث می شوند که سلامت بیشتری داشته باشید. همچنین تاثیر زیادی در رفع خستگی دارند. چند بار در روز میوه بخورید. از میوه های متنوع استفاده کنید. شاید به نظرتان سخت باشد. اما ما به شما یاد میدهیم. به طور مثال وقتی ناهار به سرکار می برید. دو یا سه میوه هم از یخچال کنار ظرف نهارتان بردارید. هر چه که بود فرقی ندارد. اما متنوع باشد. به همین راحتی میوه خوردن به عادت شما تبدیل می شود. روی میز اتاق نشیمن هم یک ظرف میوه بگذارید. خواهید دید که همه خانواده را هم به میوه عادت داده اید.

مرتبط : نکات مهم رژیم غذایی

آب فراموش نشود.

یک راه آسان و ارزان برای ورزش بهتر و زندگی بهتر. آب بخورید. روزی چند لیوان آب آشامیدنی بخورید. چند روز امتحان کنید بعد می بینید که چقدر بهتر خواهد بود.

قبل از خواب

قبل از خواب یک کاسه ماست یا یک لیوان شیر بخورید. پروتئین موجود در لبنیات در طول شب در اختیار بدن قرار می گیرد و به رشد عضله کمک می کند. این کار باعث می شود که هم خواب راحتی داشته باشید و هم نتیجه بهتری بگیرید.

ورزش بهتر
چطور بود؟

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button