آمادگی جسمانی

۵ بهترین ورزش برای تناسب اندام آقایان

وقتی صحبت از تناسب اندام می شود، ثبات مهمترین عامل است. شما نمی توانید برای حفظ اندام خود به تمرینات گاه به گاه تکیه کنید، حتی اگر طولانی و طاقت فرسا باشند. در واقع، با افزایش سن مردان، تمرینات روزانه و کوتاه‌تر برای حفظ قدرت، تحرک و تناسب اندام هوازی بسیار مؤثرتر است. به همین دلیل است که ما پنج مورد از بهترین تمرینات روزانه را برای آقایان برای حفظ تناسب اندام معرفی کرده ایم.

برای یک برنامه تمرینی روزانه، پیشنهاد می کنیم ست های کمتری انجام دهید، حتی به اندازه یک یا دو ست. شما همچنین نمی توانید به صورت روزانه سنگین بپردازید، بنابراین این بیشتر در مورد حفظ چیزی است که دارید. اگر هدف شما حداکثر قدرت یا برنده شدن در یک نمایش بدنسازی است، باید رویکرد را اصلاح کنید.

با این حال، رویکرد روزانه به حفظ تناسب اندام به این معنی است که هر تمرین بسیار قابل کنترل است و زمان کمتری می گیرد. به طور کلی، تمرینات ورزشی روزانه یک گزینه عالی است اگر در حال حاضر کم تحرک هستید و می خواهید خوش اندام شوید یا در حال حاضر ورزش می کنید اما باید تناسب اندام خود را در برنامه فشرده تری قرار دهید.

به خواندن ادامه دهید تا همه چیز را در مورد پنج تمرین روزانه مناسب برای مردان برای حفظ تناسب اندام بدانید. یک یا دو ست از پنج تا ۲۵ تکرار را پنج روز در هفته یا بیشتر انجام دهید.

نوشته های مشابه

اسکات

اسکات روزانه به حفظ تحرک و قدرت در عضلات شما کمک می کند. در اوایل تمرینات تناسب اندام، آنها افزایش قدرت را هدف می گیرند. با این حال، هنگامی که بتوانید به راحتی ۲۵ یا بیشتر اسکات وزن بدن را انجام دهید، مزیت اصلی آن استقامت عضلانی خواهد بود.

هنگام انجام اسکات، پاهای خود را با فاصله بیشتر از عرض شانه از هم باز کنید. در حالی که زانوهای خود را به طرفین بیرون می آورید، در حالی که بالاتنه صاف نگه داشته اید، به عقب پایین بروید. هر دو پا را فشار دهید تا به حالت اولیه برگردید. با هر ست یک ریتم پیدا کنید.

شنا سوئدی

شنا سوئدی یک تمرین ساده و موثر است که قدرت فوق العاده ای را در قفسه سینه، شانه ها و عضلات سه سر شما ایجاد می کند. برای مردانی که در حال حاضر تمرین اختصاصی قفسه سینه نداشته‌اند، این ایده هوشمندانه است که هر روز برای تناسب اندام در بالاتنه، تمرینات شنا سوئدی انجام دهند.

در حالت پلانک با بازوها زیر شانه شروع کنید. قفسه سینه خود را روی زمین پایین بیاورید در حالی که هسته خود را در تمام طول حرکت منقبض نگه دارید. هنگامی که قسمت جلوی بدن شما حدود ۳ سانتیمتر از زمین فاصله دارد، دستان خود را فشار دهید تا به موقعیت اولیه بازگردید. می‌توانید دست‌هایتان را به هم نزدیک‌تر کنید تا تأکید بر عضلات سه سر را افزایش دهید و تنوع بیشتری به آن‌ها بدهید.

بارفیکس

بارفیکس یکی از بهترین تمرینات روزانه برای مردان برای حفظ تناسب اندام است. به بیان ساده، یک برنامه مناسب تناسب اندام بالاتنه شامل حداقل یک حرکت شامل هل دادن و یک حرکت شامل کشیدن است. بارفیکس به دلایل زیادی یک تمرین کششی مورد علاقه است. در حرکت بارفیکس عضلات پشت، جلوبازو و هسته بدن شما درگیر خواهد شد.

با آویزان کردن به یک میله بارفیکس با دستگیره مستعد، خنثی یا معکوس شروع کنید. دستان شما باید کاملاً دراز باشند. خود را بالا بکشید تا قفسه سینه به میله برسد. سپس به آرامی کمر را به حالت شروع پایین بیاورید.

دیپ

دیپ یک گزینه عالی برای بالاتنه است که به قدرت و تحرک شانه کمک می کند. می‌توانید دیپ را روی نیمکت، صندلی یا خرک انجام دهید، اگرچه ترجیح ما میله‌ها یا حلقه‌های موازی است. در صورت انجام دیپ صندلی، انگشتان خود را به سمت بیرون نگه دارید.
در صورت انجام شیب بر روی حلقه ها یا میله ها، سینه خود را به سمت زمین پایین بیاورید، در حالی که از آرنج و شانه خم می شوید. هنگامی که به پایین دامنه حرکتی خود رسیدید، از طریق هر دو دست فشار دهید تا به موقعیت شروع بازگردید.

لانگز

لانژ یک راه عالی برای تقویت کل بدن به خصوص پایین تنه است. می توانید لانژهای پیاده روی یا لانگز درجا را با مراحل متناوب انجام دهید. اگر فضا دارید، پیاده روی لانگز ترجیح داده می شود.

برای شروع، یک قدم بلند به جلو بردارید. سپس زانوی پشتی خود را به سمت زمین پایین بیاورید و به پایین حالت لانژ وارد شوید. با قدرت پای جلوی خود برانید و پای عقب خود را به جلو بیاورید تا وارد لانژ بعدی شوید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button