Uncategorizedآموزش حرکاتبدنسازی

۱۰ ورزش پا برای تقویت عضلات در منزل و باشگاه

پا ستون بدن است و داشتن پاهای قوی به معنای راحتی در راه رفتن، بهبود عملکرد ورزشی و توازن می باشد. در این نوشته ۱۰ ورزش پا را به شما معرفی می کنیم که با انجام آنها می توانید عضلاتی عالی داشته باشید.

۱۰ ورزش پا برای پاهای آهنین

۱٫ اسکات

اسکات بهترین ورزش پا برای تقویت این قسمت از عضلات بدن می باشد. این تمرین عضلات ران و باسن را با هم تقویت می کند.

در صورت داشتن مشکل کمر، اسکات می تواند یک تمرین ایده آل باشد. چرا که این حرکت در حالت ایستاده انجام میشود. می توانید این حرکت را از اسکات با وزن بدن شروع کنید و سپس با اضافه کردن وزنه به سختی تمرین اضافه کنید.

۲٫ لانگز

در انجام حرکت لانگز، ران، باسن و شکم شما تمرین داده میشود. در این حرکت هر دو پا کار می کنند. به نقل از health این تمرین به خصوص برای دونده ها و ارتقای تعادل عالی است.

۳٫ پلانک پا بالا

ورزش پا

پلانک معمولی عضلات شکم و مرکز بدن را درگیر می کند. این در حالیست که با انجام پلانک پا بالا عضلات همسترینگ و باسن درگیر میشوند. با استفاده از این حرکت می توانید عضلات پشت پا را تمرین دهید.

۴٫ ددلیفت تک پا

ددلیفت تک پا، باسن، پشت پا و قسمت بالای ساق را درگیر می کند. ابتدا حرکت را بدون وزن انجام دهید و پس از آن از دمبل برای سختر کردن تمرین استفاده کنید.

۵٫ زانو توپ بدنسازی

ورزش پا

انجام حرکت زانو بر روی توپ تعادلی باعث تقویت عضلات روی ساق پا، شاق پا و شکم می شود. برای انجام این حرکت به توپ بدنسازی نیاز خواهید داشت.

۶٫ استپ آپ

مکانیسم استپ آپ شبیه به اسکات تک پا است. البته در اینجا به یک استپ نیاز دارید تا پایتان را در انجام حرکت روی آن بگذارید. دقت داشته باشید که ارتفاع استپ باید تا زیر زانویتان باشد.

۷٫ جامپ باکس

یک ورزش پا که باعث افزایش چابکی خواهد شد. همچنین انجام جامپ باکس باعث افزایش قدرت و حالت انفجاری عضلات پا میشود. هنگام فرود آمدن روی جعبه باسن خود را پایین بیاورید تا نیروی وارده به زانو ها را جذب کند. همچنین زانوها و چارسر را قفل نکنید، زیرا می تواند آسیبزا باشد.

۸٫ اسپید اسکیتر

ورزش پا در منزل

این ورزش پا تاثیر بسیار خوبی روی تعادل و تقویت عضلات کناری این قسمت از بدن دارد. دقت کنید که حتما قبل از تمرین به خوبی گرم کرده باشید.

۹٫ پرس پا با کش ورزشی

در این تمرین می توانید از کش ورزشی یا مقاومتی برای شبیه سازی فشار دستگاه پرس پا استفاده کنید. این تمرین فشار بسیار خوبی روی عضلات پا می آورد. برای سختتر کردن تمرین هم می توانید از دو کش یا کش قویتر استفاده کنید.

۱۰٫ بریج یا پل

تاثیر مثبت حرکت بریج یا پل روی عضلات پشت پا، باسن و ساق پا است. حرکت پل همچنین عضلات شکم و کمر شما را هم تقویت می کند.

چطور بود؟

باشگاه ورزشی موج

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button