Uncategorizedبدنسازی

نکات مهم درباره روز استراحت در بدنسازی

ارتباط ورزشکاران از جمله ورزشکاران رشته بدنسازی با روز استراحت یک حالت خاص عشق و نفرت دارد، اما ریکاوری برای بدن ضروری میباشد. بیش تمرینی باعث آسیب دیدگی خواهد شد و فشار آوردن بیش از حد به جای رشد حتی باعث پس زدن میشود. داشتن اطلاعات کافی درباره فعالیتهای مثبت در روز استراحت در بدنسازی می تواند شما را در رسیدن به هدفتان کمک کند.

نکات مهم پیرامون روز استراحت در بدنسازی

به صدای بدن گوش کنید.

اولین چیز در اینجا این است که به صدای بدنتان گوش کنید. در روز استراحت باید به خوبی درک کنید که بدن برای ریکاوری به چه چیزی نیاز دارد؟ این شاید یک مقدار خواب بیشتر، تمرین سبک، غذا یا مواد غذایی خاص یا ترکیبی از همه اینها باشد.

خواب کافی

به افسانه چهار ساعت خواب افراد موفق در روز گوش نکنید. بیشتر این حرفها ساخته و پرداخته ذهن افراد خیال باف هستند. بدن و ذهن برای فعالیت اثربخش به سرزندگی و خواب کافی نیاز دارد. همچنین توجه داشته باشید که قهرمانان به خواب بیشتری نسبت به افراد عادی نیاز دارند. برای خواب به موقع و درست برنامه ریزی کنید. روز استراحت در بدنسازی یا سایر رشته های ورزشی میتواند با نیم ساعت تا یک ساعت خواب بیشتر به کمک بدن شما بیاید.

آب بنوشید ، آب بنوشید

ورزشکاران به خوبی اهمیت آب پس و قبل از تمرین را میدانند. به مقدار کافی آب بنوشید. نوشیدن آب باعث میشود که بدن و مفاصل به درستی کار کرده و به خوبی بازیابی شوند. نه تنها در روز استراحت در بدنسازی و ورزشهای دیگر بلکه در همه روزها خودتان را به نوشیدن آب عادت دهید.

پایگاه ورزشهای کوهستانی موج کوه

تغذیه صحیح

روز استراحت در بدنسازی

در روز استراحت به مقدار کمتری از کربوهیدارت نیاز دارید. پس باید هوشمندانه تغذیه کنید تا وزنتان بی جهت بالا نرود. به جای کربوهیدرات میتوانید پروتئین با کیفیت بالا ، میوه تازه و سبزیحات میل کیند. به بشقاب غذا مانند یک رنگین کمان نگاه کنید، که باید رنگارنگ باشد. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در این غذاها نقش اساسی در ریکاوری ایفا میکنند.

مرتبط : نکات مهم رژیم غذایی

فعالیت سبک

روز استراحت در بدنسازی و سایر رشته ها میتواند باعث ایجاد فرصت رشد از سایر ورزشهای سبکتر مانند یوگا یا پیاده روی باشد. ۳۰ تا ۴۵ دقیقه فعالیت سبک مانند نرم دوی میتواند باعث جریان خون در بدن شود.

کشش یا فوم رول

چند دقیقه کشش روزانه میتواند باعث افزایش انعطاف پذیری و ریکاوری بهتر در بدن شود. همچنین سرعت ریکاوری را بهبود می دهد. استفاده از فوم رول نیز باعث ارتقای جریان خون و افزایش کیفیت روز استراحت در بدنسازی میگردد.

چطور بود؟

mojclub

باشگاه ورزشی موج تناسب اندام ، آمادگی جسمانی ، بدنسازی ، سنگنوردی مشاوره تخصصی ورزشی از نونهالان تا قهرمانی تلفن : 22214558

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
خرید انواع لوازم کوهنوردی اورجینالاین فرصت رو از دست نده!

فرصت خرید انواع لوازم کوهنوردی و سنگنوردی اورجینال با بهترین قیمت را در فروشگاه موج کوه از دست ندهید!

Call Now Button