Uncategorized

بهترین فواید باشگاه بدنسازی برای همه

عضویت در باشگاه بدنسازی چیز غریبی نیست. با این حال بسیاری از افراد ممکن است در این رابطه نگرانی هایی داشته باشند. این مورد به خصوص درباره کسانی که تازه کار هستند یا از سنین پایین ورزش نکردند، صدق می کنند. اما اینجاییم که به شما بگوییم این نگرانی ها بیهوده هستند. در این مقاله به ۲۰ مورد از فواید باشگاه بدنسازی و تمرین می پردازیم که شما را مجاب می کند، هر چه سریعتر تمرین را شروع کنید. آن شنبه موعود هیچ وقت نمی رسد پس چرا از الان اقدام نکنید.

خوش اندام تر از همیشه

شاید روز اول اتفاقی نیافتد، روز بعد هم همین طور اما صبر کنید. پس از چند ماه آنهم فقط هفته ای ۳ تا ۵ ساعت تمرین (یادتان باشد هفته ۱۵۶ ساعت است، پس هنوز کلی وقت دارید.) متوجه تغییرات عمده ای خواهید شد. شما به طور مشخصی متناسب تر و قوی تر شده اید. الان شما انعطاف پذیرتر بوده و پوست سالم تری هم دارید.

از اینها گذشته سطح هورمون های شما مانند تستوسترون هم افزایش چشم گیری داشته که تاثیر آنرا در زندگی خصوصیتان شاهد خواهید بود. در ادامه این مطلب به مهمترین فواید باشگاه بدنسازی می پردازیم که حتی بدبین ترین افراد را هم مجاب خواهد کرد.

فواید باشگاه بدنسازی

بهبود سلامت

مطمئنا مهمترین مورد از بین فواید باشگاه بدنسازی سلامت روز افزون است. ورزش منظم خطر آسیب دیدگی، بیماری و پوکی استخوان را کاهش می دهد.

تلاش‌های شما حتی ممکن است خطر بیماری قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا و دیابت (نوع دوم) را کاهش دهد.

علاوه بر این، وزنه زدن به طور منظم می تواند راه موثرتری برای کاهش وزن نسبت به تمرینات هوازی مانند دویدن، دوچرخه سواری یا شنا به طور ایزوله باشد. سه دلیل در این رابطه وجود دارد:

  • متابولیسم شما بعد از یک جلسه وزنه زدن برای مدت طولانی تری بالاتر می ماند
  • بازسازی عضلات. بدن شما بعد از یک جلسه وزنه (زمانی که عضلات شما درد می کنند) برای بازسازی عضلات از کالری استفاده می کند.
  • هنگامی که ماهیچه های قوی تری دارید، کالری بیشتری برای تغذیه آنها مصرف می کنید

تجهیزات و دانش تخصصی

شاید فکر کنید که در خانه هم می توان تمرین کرد اما شما در خانه به مجموعه تجهیزات و البته مربیان کارکشته دسترسی نخواهید داشت. بیشتر باشگاه‌ها مملو از همه چیزهایی هستند که برای تمرینات خود نیاز دارید. از ماشین‌های سیم کش گرفته تا تردمیل تا وزنه‌های آزاد، هر هدف تناسب اندام که می‌خواهید به آن برسید، تجهیزاتی را برای رسیدن به آنها در باشگاه پیدا خواهید کرد.

علاوه بر این، همیشه باید یک مربی واجد شرایط در ورزشگاه شما وجود داشته باشد تا به شما در استفاده صحیح از دستگاه ها و ورزش کردن کمک کند. این برای همه از تازه کار تا کهنه کار اهمیت دارد.

جای بهتر برای وقت گذراندن

غروب و پس از ساعت کار باید کاری برای اوقات فراغت انجام داد. دور هم جمع شدن، پیتزا خوردن و فیلم دیدن هم تفریحات خوبی هستند اما اگر هر شب این طور زندگی کنید پس از مدتی متوجه می شوید که دچار رخوت شده اید و البته وضعیت اندامتان هم افتضاح خواهد شد. پس یکی از مهمترین فواید باشگاه این است که جای بهتری برای وقت گذرانی می باشد.

البته این به معنای سایر فعالیت ها نیست بلکه در اینجا تعادل زیبایی شکل می گیرد. شما هفته ای چند ساعت تمرین می کنید و در نتیجه می توانید بهتر از سایر نعمت های جهان هم استفاده کنید.

با این حال، رفتن به باشگاه به طور منظم به شما این امکان را می دهد که با افراد مختلف با اهداف سلامتی مشابه خود دوست شوید. داشتن دوستانی برای ملاقات و تمرین با آنها می تواند یکی از محرک ترین عوامل در دستیابی به اهداف سلامتی شما باشد.

افزایش سطح انرژی

سطح انرژی بیشتر یعنی موفقیت در سایر امور زندگی شما. شما برای کارهای روزانه، مذاکره های تجاری، درس خواندن، روابط با دوستان، بازی با فرزندان و سایر موارد به انرژی نیاز دارید. همین انرژی بیشتر باعث می شود هوشیارتر هم باشید.

بله یکی از فواید باشگاه بدنسازی این است که از دیگران و تمرین انرژی می گیرید. این باعث می شود در بقیه زندگی هم موفق شوید. شما می توانید بسیاری از افراد موفق جهان را دنبال کنید و متوجه خواهید شد که همه آنها یک روتین تمرینی منطقی و منظم دارند. این شامل سیاستمداران، تجار، پزشکان و … هست.

علاوه بر این، ورزش منظم به خون شما کمک می کند تا اکسیژن را به طور موثرتری به عضلات شما گردش دهد و سطح تولید انرژی را افزایش دهد. به علاوه ۳۰ دقیقه تمرین بدنی باعث میشود میزان اکسیژن رسانی به مغز شما تا حد چشم گیری افزایش یابد.

کاهش درد لگن و کمر

تمرین باعث تقویت عضلات می شود و تقویت عضلات هم به معنای راحتی بیشتر مفاصل است. این خیلی پیچیده نیست. فقط کافیست برای یک مدت چند ماهه تمرین کنید تا متوجه این فواید بشوید. این را جامعه پزشکی هم کاملا تایید می کند.

بهبود تعادل و انعطاف پذیری

با افزایش سن، تمام عضلات و بافت‌های نرم ما شروع به کوتاه شدن و کوچک شدن می‌کنند و خاصیت ارتجاعی زیادی را از دست می‌دهیم، بنابراین همه چیز از رباط‌ها، ماهیچه‌ها و تاندون‌ها شروع به کوتاه شدن، انقباض و سفت شدن می‌کنند (به همین دلیل است که افراد مسن کوچک می‌شوند و خمیده به نظر می رسند).

با قوی نگه داشتن و کشش عضلات (همانطور که باید قبل و بعد از تمرین انجام دهید) واقعاً به شما کمک می کند بدون محدودیت و بدون درد حرکت کنید. چیزی که اکثر مردم متوجه نمی شوند این است که بیشتر مشکلات آنها را می توان تنها با اندکی رهایی از آن ناحیه دردناک حل کرد.

به طور طبیعی، وقتی بدن شما قوی‌تر، انعطاف‌پذیرتر و هماهنگ‌تر باشد، از تعادل بهتر نیز بهره‌مند خواهید شد. و تعادل بهتر مساوی احتمال سقوط و زمین خوردن کمتر است.

انگیزه بهتر

شما می توانید به صورت انفرادی هم تمرین کنید اما دیدن گروه ورزشکاران قطعا باعث افزایش انگیزه افراد می شود. این با محیط خسته کننده اداری متفاوت است. در باشگاه موزیک هست و دوستان جوان خنده رو. همین باعث میشود از دیگران روحیه و انگیزه هم بگیرید.

ایجاد عادات مثبت

شما همان چیزی هستید که انجام می دهید. اگرچه ورزش کردن می تواند سخت باشد و در بسیاری از مواقع ما تمایلی به انجام آن نداریم – گاهی اوقات فقط عبور از درب باشگاه می تواند انگیزه کافی برای انجام تمرین باشد.

وقتی به یک روتین پایبند هستید و بر اساس آن زندگی می کنید، یک عادت مثبت ایجاد می کنید که در نهایت مشخص می کند شما چه کسی هستید. از فواید باشگاه بدنسازی شکل دادن شخصیت افراد است.

کاهش اضطراب و بهبود خواب

یکی از فواید باشگاه بدنسازی کاهش اضطراب است. به دلایلی که هنوز به طور کامل شناخته نشده اند، تحقیقات نشان می دهد که ورزش می تواند به طور قابل توجهی خواب را بهبود بخشد و در عین حال استرس، اضطراب و افسردگی را کاهش دهد.

از طریق افزایش سطح اکسیژن در خون، اندورفین، و تغییر در تمرکز، ورزش بارها و بارها ثابت شده است که استرس، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد.

غذای بهتر

یکی از مهمترین حسن های ورزش کردن و فواید باشگاه بدنسازی این است که می توانید غذا بخورید. چه کسی قبول ندارد که غذا خوردن بزرگترین لذت دنیاست. شما می توانید بعد از یک تمرین جانانه بدنسازی یک پرس جوجه کباب لذیذ نوش جان کنید و البته احساس عذاب وجدان هم نداشته باشید. نکته جالب اینجاست که این جوجه کباب به جای تبدیل شدن به چربی حالا به عنوان سوخت بدن برای عضله سازی استفاده میشود. از نظر ما این مهمترین مورد از فواید باشگاه بدنسازی به شمار می رود.

بهبود هورمون ها و روابط خانوادگی

روابط جنسی خوب هم یکی دیگر از فواید باشگاه بدنسازی و تمرینات منظم است. این باعث میشود که زندگی خانوادگی شما گرم شود و باور کنید تا حد زیادی از بحث های خانوادگی هم کم خواهد کرد. فقط کافیست اگر ورزشکار نیستید عضو باشگاه شده و برای چند ماه هفته ای ۳-۴ جلسه با شدت متوسط تمرین کنید. به شما این فایده بزرگ اثبات خواهد شد. به غیر از این ورزش باعث افزایش کیفیت و تعداد اسپرم ها و بهبود اعتما به نفس هم می گردد.

۴.۷/۵ - (۳۱ امتیاز)

باشگاه ورزشی موج
از طريق
smashingfifty

میلاد جباریان

ميلاد جباريان متولد ١٣٦٧ _ تمرين از ١٣٨١ قهرماني : مدال طلاي جام حيدرعليف (پاورليفتينگ مجموع)٢٠١٣ مدال طلاي جام حيدرعليف(پرس سينه)٢٠١٤ مدال طلاي پرس سينه تورنمنت بين المللي تركيه٢٠١٢ مدال طلا(پاورليفتينگمجموع) جام اروپا آسيا اروآسيا تفليس٢٠١٤ مدال طلاي تك ليفت تورنمنت اروآسيا گرجستان _تفليس٢٠١٨ مدال نقره تورنمنت اروآسيا(پاورليفتينگمجموع) گرجستان_تفليس٢٠١٨ بيش از ٢٥ قهرماني انتخابي تيم ملي و قهرماني كشور و استان مدارك مربي گري: پرورش اندام و بدنسازي آمادگي جسماني و فيتنس پاورليفتينگ و ورزش هاي قدرتي كار با دستگاه هاي بدنسازي تغذيه و مكمل هاي ورزشي بهبود عملكرد ذهني در ورزش سابقه مربي گري از ١٣٨٦ و از سال ١٣٩٦ مديريت اماكن ورزشي ليسانس حقوق شماره تماس: 09123581463

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button